| JosCenzura a întrebat:

Am 13 ani, 1.51-1.53,si 50 kg. Vreau sa slabesc 4-5 kg in 2-4 saptamani, in cat se poate.Imi puteti zice ce sa mananc, si mai ales la ce ore si cat.Si niste exercitii si pentru in casa si pentru afara.

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu poti slabi 4 kg in 2 saptamani!
mai ales la 13 ani.nu e bine sa tii diete, care sunt totusi necesare pentru a slabi asa de mult.
ai putea sa iti distrugi metabolismul, si sa te faci cat o vacuta.relaxeaza-te si invata sa iti accepti corpul.zi mersi ca nu ai cine stie ce boala.

| Edy3133 a răspuns:

Poate ca nu-ti vine sa crezi dar cea mai buna solutie este sa mananci, iti sugerez sa incepi sa mananci cel putin 5 mese pe zi, insa cel mai important acestea sa fie sarace in grasimi.Iar ca exerctiu, iti propun joggingul ( alergatul )