| Mizuuki154 a întrebat:

Am 14 ani si recent (3 săptămâni) m-am apucat de magie cu cărți, ieri am primit un pachet nou și aseară am încercat un truc simplu pe cineva(de obicei încercam pe mama, de data asta a fost o persoană pe care nu prea o cunoșteam), astăzi am încercat 2 trucuri puțin mai complicate pe altcineva, am încercat să le ofer o prezentare ok și sa le fac cum trebuie, mi-au ieșit dar in timp ce făceam trucul ma simțeam cumva stresat, ca si cum eram sigur ca eșuez, nu m-am bâlbâit sau ceva, cum scap de asta?

1 răspuns:
| LexiEla a răspuns:

Prin exersare o sa scapi de emotii. Trebuie sa te expui mai mult pubicului si, asa, sa scapi de "trac". Cu cat vei primi mai multe aprecieri cu atat iti va vreste stima de sine si vei gandi mai pozitiv.