| UrascFranceza a întrebat:

Un prieten de-al meu mi-a facut un truc cu carti, daca il stie careva va rog sa mi-l explicati si mie, trucul era cam asa:
Imi dadea un pachet de carti, eu alegeam orice carte si o puneam oriunde in pachet, dupa aia puteam amesteca pachetul si el ghicea cartea pe care am ales-o eu fara sa se uite la carti, se uita doar la spatele lor.
Mentionez ca in timp ce eu alegeam cartea si o bagam in pachet, el era cu spatele.
Care-i faza? Pachetul nu e vreunul special pentru trucuri... e unul simplu de poker.

7 răspunsuri:
| Țușcă a răspuns:

Amesteca cartile se uita la cartea de sub pe ascuns si te punea sa o iei pe aia apoi amesteca iar si GATA!

| UrascFranceza explică (pentru Țușcă):

Nu e asa ma.
Deci eu luam pachetul, ma intorceam cu spatele la el, il amestecam foarte bine de vreo 5 ori, imi alegeam o carte de pe la mijloc, o puneam tot undeva pe la mijloc, si dupa aia ma intorceam cu fata la el si ii dadeam pachetul, si o nimerea tot timpul.(adica nu chiar tot timpul, i-a iesit de 5 ori din 6.)

| Țușcă a răspuns:

In fine ti-am dat un truc de incepator da-l pe spate

| unknownn a răspuns (pentru Țușcă):

Stiu si eu sa fac trucuri cu carti, cu asta ma ocup, insa nu am reusit sa-mi dau seama trucul lui.
N-am nevoie de trucuri de incepatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi alegea cateva carti sau tot pachetul?

| UrascFranceza explică (pentru anonim_4396):

Tot pachetul, mi-a facut-o si cu trei pachete diferite. Unul personal adus de mine acasa, nemodificat ne nimic, nu scotea nici-o carte nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa intreb altfel...scotea rombii?