| FFabi17 a întrebat:

Am ajuns la concluzia ca nu exista prieteni adevarati ///voi ce spuneti//exista?sad

Răspuns Câştigător
| AndrikNebunik a răspuns:

Nu-ti pierde speranta!

EXISTA prieteni adevarati! Dar se intampla sa mai dai si cu bata; n balat la unii care te-am dezamagit. Poti sa-i iertzy sau sa treci mai departe!

Dar gandeste pozitiv! DUpa ploaie iese soareel deci, Va fi bine!
Nu lasa o mica pietrizcika sa i-ti opreasca tot drumul!

Kauta acev prieten, nu cu minea; ci cu sufletul!winking

Sper ak te-am ajutat!

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Exista...dar sunt prea greu de gasit!

| baru a răspuns:

Sall. Din punctul meu de vedere, prieteni adevarati gasim doar in filme. In realitate, totul se bazeaza pe interes si teatru. Nu cred in asa ceva. Toti sunt prieteni cu tine, numai daca au un interes. Altfel nu. Sa nu uiti, ca pe acesta lume, esti singur, sau singura. Ca atare, traieste clipa, cu sau fara prieteni adevarati. Pa!

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Eu zic ca da. Nu iti pierde speranta...nu a fost sa fie pana acum.

| hiphopbeatz a răspuns:

Truth is, everybody is going to hurt you; you just gotta find the ones worth suffering for - Bob Marley

| Simpatic a răspuns:

Ce varsta ai de ai ajuns la concluzia asta? Pe la 50 de ani afli cum e cu prietenia acum in perioada adolescentei este doar o parere ne-experimentata, poti sa ai dreptate sau poti sa nu ai, depinde cum privesti lucrurile si cu ce persoane ai "norocul" sa te cunosti.

| iulia_9095 a răspuns:

Pararea mea e ca nu exista,dar asta nu inseaman sa nu vorbesti cu nieni,iesi in orasi cu ei vorbesti,dar NU BARFESTI PE NIMENI DE FATA CU EI si NU LE SPUI NICIODATA SECRETELE TALE! nu stii cand o sa va certati si poate sa spuna tuturor secretele tale, eu am patit asta de foarte multe ori si de aceea m-am schimbat si am ajuns la aceste concluzii. Oricat de bine ar parea ca va intelegeti nu e chiar asa, toti omanii au 2 fete(sau mai multe)de aceea nu e bine sa ai incredere in asa zisii "prieteni"straight face

| mAkE_2626 a răspuns:

Salut Faby,Faby nu fi trist.Da exista,dar in zilele acestea, toate lumea e dupa bani, mancare.Gaseste un prieten, care sa se gandeasca la voi, si apoi la el.Acela este prietenul adevarat.

| Gabica a răspuns:

Exista,poate tu nu i-ai descoperit cu prietenii adevarati.Ei sunt foarte rari, dar exista!

| măcheamăăăî a răspuns:

Cel mai bun prieten este tatal/mama ta sau fratele.

| ExTaZy a răspuns:

Multi ajung la concluzia ca nu exista prietenii adevarati. Exista, dar sunt foarte greu de gasit. Sunt oameni in care poti sa ai incredere ...Cum am mai spus, un prieten adevarat este foarte greu de gasit, dar atunci cand l-ai gasit esti foarte bine pentru tine, un prieten in care poti avea incredere!

| metalheart a răspuns:

Exista dar stii tu..."prietenul la nevoie se cunoaste" asa ca pana nu vei ajunge la greu nu prea poti sa-ti dai seama cat e prietenul de adevarat.

| Autumn_8765 a răspuns:

Exista dar sunt ca si castigul la 6/49

| mihaela_6858 a răspuns:

Exista dar trebuie sa ii cunosti bine bine, nu ca mine ca am prieteni numai mincinosi si tradatori sad

| СЛивка a răspuns:

Exista.Dar trebuie sa stii sa-i alagi pe cei adevarati si atunci cind esti intr-o situatie mai complicata atunci poti observa cu usurinta care-s ce-i adevarati,din propria experienta cind totul e bine toti sunt pe linga tine toti te sustin si uneori chiar se folosesc de tine, cum ai cazut intr-o situatie neplacuta atunci toti se abtin toti se dau intr-o parte, ramin doar ce-i pe care intr-adevar ii preocupata prolemele tale si care sunt gata sa-ti dea o mina de ajutor in ori ce situatie.PRIETENI ADEVARATI EXISTA! Fii atenta, succese, fii bravo.:*

| Anim3FaNG1RL a răspuns:

Da exista.ii gasesti greu dar tine de tine daca.ii vei gasi sau nu.