| tia a întrebat:

Exista prieteni adevarati? Poate doar in imaginatie. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca exista, doar ca ei sunt pe cale de disparitie, mai rari...totusi important e ca exista si persoane care sa imparta cu tine ganduri, idei, sentimente, care sa te inteleaga si sa iti fie alaturi la bine dar si la rau... dar niciodata sa te nu increzi deplin in cineva, ca in persoana in care ai mai mare incredere, poate sa te tradeze.
Acum mai mult prietenii sunt pe interes, sunt doar la bine cu tine si cand ai o problema se fac ca nu te cunosc.
Trebuie sa stii sa alegi prietenii, sa nu te increzi in oricine.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inainte sa cerem altora sa fie prieteni trebuie sa ne intrebam daca noi suntem prieteni.Sau macar daca avem ce trebuie pentru a fi buni prietenihappy

| User a răspuns:

Iezâstăsmug

| claudia_5508 a răspuns:

A mai fost aceasta intrebare.Si raspunsul este DA exista!

| guly_8898 a răspuns:

Exista...pana la un moment dat...cand decide ca poate gasi pe cineva mai bun decat tine sau invers.Nimeni nu`i perfect.

| ioanionel a răspuns:

Exista! Dar ca toate lucrurile de valoare, si prietenia adevarata e rara, am asemenea prieteni! Dar sa nu ai pretinzi niciodata de la un prieten mai mult de cat tu insus ai putea oferi!