| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Am avut astazi la tehnologie o intrebare gen "Care cladire mai este numita cladirea culturii?" si trebuia sa aleg intre biblioteca si primarie, dar habar n-am avut. Voi stiti?

Răspuns Câştigător
| pijaama a răspuns:

Biblioteca,din punctul meu de vedere.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Biblioteca.Normal.

| Azµre a răspuns (pentru darrio2007):

Da, răspunsul era Biblioteca Națională care este tot odată și Centru Cultural, de aici automat toate bibliotecile sunt centre culturale...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar fi primaria o cladire a culturii?

acolo se fac treburi administrative si atat

| Azµre a răspuns:

Biblioteca!

| WhiteLife a răspuns:

Buna!

Eu presupun ca este biblioteca pentru ca intr-o biblioteca te duci sa citesti, deci inveti mai multe si asta se numeste cultura. La primarie n-ai ce sa inveti.

O zi placuta!

| Narcys21 a răspuns:

Biblioteca, normal!

| victor73 a răspuns:

Biblioteca

| Alexander5 a răspuns:

De ce ar fi primaria o cladire a culturii?
Biblioteca, e logic.

| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Biblioteca.

| ki21lu a răspuns:

Biblioteca.^^

| Hinatique a răspuns:

Biblioteca. O.o