| myhu2011 a întrebat:

Am card de memorie in telefon... vreau sa trimit de pe alt telefon niste melodii. dar tot zice memorie plina.si cardul ii gol.mi-l citeste tot. dar nu ma lasa sa imi transfer muzica. ce pot sa fac?

9 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Simplu,formateaza cardul si pe urma nu vei mai avea probleme happy

| AnotherSimplePerson a răspuns:

și mie mi s-a mai întâmplat. Pai.Tu nu ai memorie in telefon, nu în card.Cardul este gol,asa cum ai spus. Corect? Telefonul care primeste melodiile la setări, cred ca pe la Bluetooth [nu stiu unde exact, depinde de telefon] are "salvează în telefon" tu trebuie sa schimbi în "salvează în card".Ai înțeles? Sper ca te-am ajutat>big grin

| Ryuk751 a răspuns:

Salut.iti arata memorie plina deoarece uh mai ai melodii alte fisiere pe memoria telefonului si el este setat ca atunci cand ti se trimite anumite fisiere sa ti se salveze in mem telefonului. daca ai telefon Nokia si primesti fisierele la mesaje, trebuie sa intrii la settings, others, si o sa-ti apara acolo memory in use si trebuie sa pui pe memoria cardului. daca ai alt telefon scoate cardul si atunci o sa iti ramana numai fisierele care sunt salvate in memoria telefonului si stergi de acolo fisiere.bafta.

| Rallu_8961 a răspuns:

Trebuie sa intrii in setarile memoriei iar la memoria implicita slectezi la toate cele 4 puncte cartela de memorie. Sper ca te-am ajutat!happy

| luludb a răspuns:

Probabil muzica se transfera in telefon nu pe card...cred ca poti da la steari.straight facesi il pui sa se saleze tot in cardstraight face

| DaKota_9238 a răspuns:

Pai ...problema este ca atunci cand iti transferi ceva acestea se transfera in memoria telefonului care dupa cate zici tu este plina ...si nu in card. Trebuie sa faci niste setari ca sa ti se tranfere direct in cardul de memorie

| edytzzu1 a răspuns:

Incearca sa-i dai "Formatare card". de nu merge incearca sa pui cardul in alt tel si vezi de ai vreo problema la card sau la tel

| daniel_3747 a răspuns:

Intra in setari si dai trimitere direct in card...big grin

| Catalin120 a răspuns:

Amice ma numesc Catalin si vreau sa iti spun ce sa faci poate ca cardul tau de memorie e gol dar poate setarea de la telefon e sa salveze in telefon nu in card intra in setari si selecteaza sa se salveze in card nu in telefon. Sucees!