| KatyKat a întrebat:

Am ceva rosu la gura nu stiu ce e nici nu am idee, cu ce ar trebui sa o lecuiesc, caci vine 1 septambrie, si trebuie sa fiu frumoasa >: mersi

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Intreab'o pe maica'ta. De unde sa stim noi unde este, ce este?

| Derye a răspuns:

Intreab'o pe maica'ta. De unde sa stim noi unde este, ce este?

| MeGhosta a răspuns:

Cred ca ai herpes thinking ia-ti plasture big grin

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

E posibil sa fie herpes.Sunt acum ceva plasturi in farmacie care trateaza dar in acelasi timp ascund herpesul.Insa nu stiu cum ii zice.Cred ca Compeedbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| Ellenutssa a răspuns:

Se poate sa ai un herpes. Uite cateva sugestii: Se tamponeaza zona cu alcool (vodca, whisky) sau cu cafea rece.
Se unge herpesul de 2-3 ori pe zi cu o alifie cu propolis.
Se beau zilnic 2-3 cani cu infuzie de "trei frati patati".
Se taie o capsula de vitamina E sau de vitamina A si se unge herpesul cu uleiul din interior.
Se pun comprese cu infuzie din frunze de fragi.
Se zdrobesc cateva flori proaspete de galbenele, se inmoaie un tampon in sucul obtinut si se tamponeaza herpesul.
Se tamponeaza zona cu tinctura de propolis.
Se pun comprese cu suc proaspat de portocale si mere.
Se unge herpesul cu alifie de galbenele sau de roinita.
Sau poti sa intrebi la farmacie... sper sa-ti treaca repede!