| CrMarCos a întrebat:

Buna! Vine vara. Mă poate ajuta cineva cu pașii care trebuie pentru un stand cu limonada? Sau ar trebui de vorbit cu un contabil? Are cineva idee? Tot ce știu că ar trebui un PFA sau un SRL. Autorizatiile nu știu și pe la ce portițe ar trebui de umblat pentru a incepe activitatea. Mulțumesc mult pentru răspunsuri.

Răspuns Câştigător
| ZyRRe a răspuns:

Bună! Cel mai bine te interesezi la registrul comerțului din județul tău, aceștia îți pot da toate detaliile. Tot acolo depui și actele pentru înființare. La PFA nu e nevoie de contabil, doar la srl, sa etc

| CrMarCos explică (pentru ZyRRe):

Deci registrul comerțului ar fi primul drum sa. nteleg ✌️ mulțumesc mult. M.am gândit la SRL deoarece îs mai multe oportunități

| ZyRRe a răspuns (pentru CrMarCos):

Da, dar și taxe mai mari.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai renteaza astfel de afaceri, stand cu limonada mergea in 1990, cand nu erau atitea hipermarketuri si supermarketuri cum sunt azi, plus ca la mec donalds au limonada la preturi bune sau oferte la meniu, asa ca tu nu o sa faci profit ca statul te va împovara cu taxe, si nu merită sincer nu o sa ai clienti asa de multi si unde stai cu standul? La guri de metrou? In statii de autobuz in fața scolii? Nu mai e ca pe vremea noastră cand eram mici, atunci erau ieftine toate, azi nu poti vinde limonada cu un leu, si daca o vinz cu 5 lei sau 10 lei nu o cumpără nimeni.

| CrMarCos explică (pentru CristiDinBucuresti):

M.am gândit la ștranduri, unde lumea este înfocată. Am câteva rețete diferite și speciale nu doar apă cu lămâie, portocală și zahăr happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CrMarCos):

Poti incerca sau la mare, mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff lumea ii ingrijorata de al 3 razboi mondial si tie iti trebuie sa vinzi limonda?

| CrMarCos explică (pentru anonim_4396):

Daca nu ajuți mai bine taci și concertează.te pe război