| clauddiu a întrebat:

Doresc si eu niste pareri de la dumneavoastra! trebuie sa dau cu var intr-un dormitor si doresc unde vine patu cu noptierele peretele respectiv sa il dau cu o culoare si restul sa ii dau cu alta culoare, eu ma gandeam la un rosu sau un marou si restul cu un krem. Ce ziceti? Daca aveti voi o idee mai buna spuneti-o, dau funda la ce mai frumoasa combinatie!

Răspuns Câştigător
| hefe a răspuns:

Uite aici cele mai de ton combinatii pentru dormitoare si cum se potrivesc cel mai bine toate cu o mica descriere. sper sa iti fie de ajutor

1. Albastru & alb, o combinatie relaxanta, de inspiratie nautica si foarte clasica, conservatoare. Accesoriile cele mai potrivite in acest dormitor sunt scoicile, stelutele de mare, orice vas din ceramica sau din pluta.

2. Maro & bej reprezinta o alegere „calduroasa", primitoare si in tendinte. Intoarcerea la natura, la origini, prin materiale si texturi naturale si culorile pamantii sunt elementele care stau la baza amenajarilor din 2012. Apeleaza la accesorii hand-made (covoare, pleduri, cuverturi) pentru a completa decorul.

3. Mov & crem sunt doua culori ce se pot regasi intr-un dormitor feminin. Diferite nuante de mov – deschis, „pruna", lila etc.- se „implestesc" cu delicatele nuante de crem. Fiind vorba de o prezenta feminina, in materie de accesorii, apelati la imprimeuri florale, veioza cu abajururi vintage, buchetele de flori naturale si multe perne decorative.

4. Galben & gri arata nemaipomenit impreuna deoarece griul tempereaza intensitatea galbenului, iar acesta din urma are multe de oferit in sezonul calduros. Daca nu iti doresti o redecorare completa, poti apela, de exemplu, la niste perne decorative colorate si la o lenjerie de pat neutra.

5. Roz & turcoaz formeaza o combinatie exotica si moderna in acelasi timp. Sunt doua culori puternice care se scot in evidenta una pe cealalta. Fresh, optimiste si feminine, ele arata foarte bine pe o suprafata neutra alb&negru.

6. „Ou de rata" & gri, doua culori „serioase", dar nu foarte sobre. Aceasta poate fi o alegere inspirata pentru un cuplu conservator sau care prefera stilul clasic. Alternati cele doua nuante intr-un mod creativ cum este finisajul de pe peretele din imagine realizat din mai multe „petice" de tapet cu diferite imprimeuri.

1 răspuns:
| viotedy a răspuns:

Un portocaliu mai intens si unul mult mai pal spre crem. avantaj-cumperi doar un tub de culoare.