| vladvlad23 a întrebat:

Am compus o colinda, sa-mi ziceti daca va place :

Boc boc sa-naltam, boc boc sa-naltam
Am plecat sa guvernam, boc boc sa-naltam
Cand Basescu nu-i acasa, boc boc sa-naltam (bis)
C-a plecat la vanatoare, boc boc sa-naltam
Sa vaneze salaaarii, boc boc sa-naltam (bis)
Salarii n-a vanat, boc boc sa-naltam
Pensionarii i-a furat, boc boc sa-naltam
Sa faca din banii lor, boc boc sa-naltam
Vile Pedelistilor, boc boc sa-naltam.
Boc, boc sa-naltam, boc boc sa-naltam.

Ce parere aveti?

21 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să nu colinzi pedeliști cu colindul ăsta.

| OanaVlad a răspuns:

Nu-mi place pentru ca ai badjocorit o colinda

| vladvlad23 explică (pentru OanaVlad):

Sad, very sad ca n-ai simtul humorului, si eu am batjocorit colinda? Da aia cu romtelecom ce au batjocorit 2 colinde laughing

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

E destul de tare, dar trebuie putin lucrat la rima: la partea cu ''sa vaneze salaaarii''.

Răspuns utilizator avertizat
| Zanatare a răspuns:

Super! Dar, o mica obiectie: la versul acesta " Salarii n-a vanat..." ai fi putut sa scrii nu a vanat, ca sa iasa rima mai bine. Sa nu crezi ca sunt rea, dar sunt foarte atenta la detalii. ( Si uneori asta imi aduce necazuri foarte mari.)

| vladvlad23 explică (pentru Zanatare):

Mereu accept sfaturi si corecturi, deci mersi

| Zanatare a răspuns:

Oricum, ai o imaginatie foarte bogata, ceea ce este bine, mai ales pentru un baiat. Acum sa va spun ceva : din clasa a II-a nu pre sunt in relatii bune cu baietii. De fapt, nu am relatii de nici un fel cu baietii. Este ca si cum i-as URI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.deci esti tare la faza asta laughing Bravo laughing Cat ti-a luat sa o compui?happy

| vladvlad23 explică (pentru anonim_4396):

Nu f mul, am compus-o mai de mult da nu am postat-o, clank mi-a zis sa-i fac si lui una si din plictiseala am acceptat, oricum e ultima oara cand accept si am compus deja jumate, de data asta m-am ajutat de o uratura nu de o colinda.

| Lette a răspuns:

Interesant,nu vii si pe la mine? Cred ca m-as amuza rau de totlaughing

| roxanaghiuzan a răspuns:

Foarte faina.

| Clank a răspuns:

Daca tu ai compus-o eu sunt elena udrea straight face

| vladvlad23 explică (pentru Clank):

Buna, doamna Udrea, vreti si dumneavoastra o poezie? Sunteti din pacate doar pe jumatate udrea ca inceputul nu e a meu, restul tot e al meu.

| Clank a răspuns (pentru vladvlad23):

Da te rog sa-mi faci si mie un imn. nu d-alta da' mi-e ciuda

| vladvlad23 explică (pentru Clank):

O sa vad, o sa ma uit prin intrebari si vad... laughing daca reusesc ceva...

| vladvlad23 explică (pentru Clank):

Bai eu am facut ceva dar nu are legatura cu tine foarte putina (adica doar odata ti se pomeneste numele dar asta e, o s-o postez din moment ce ti se pomeneste numele doar odata, daca nu ziceai tu nici nu ma apucam sa o fac si eu zic c-a iesit destul de bine, in fine ai inteles tu.

| DANuUTZz a răspuns:

Super dar mai ceva...

| ADRYENUSHAA a răspuns:

Super taree

| Druidul a răspuns:

Este destul de faina, zic eu happy
Cred ca ar trebui lucrat la rima de la vanatoare si salaaarii.

C-a plecat la vanatoare, boc boc sa-naltam
Sa vaneze salaaarii, boc boc sa-naltam (bis)

Good job.

| vladvlad23 explică (pentru Druidul):

Stiu da am stat mult timp sa ajung aici, ca nu gaseam rima.