| Alexsahistul a întrebat:

Am cumparat bilete de avion de pe blue air. Pe ele nu scrie terminalul sau locul unde stau. Mi-e frica ca am luat tiapa. A mai cumparat cineva bilete de pe blue air(biletle au fost trimise in italiana)

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

De la Blue Air nu am luat pana acum, in schimb de la Wizzair tot companie low cost am tot mers cu ei. Locul unde vei sta scrie pe bilet, asta dupa ce-ti vei achiziona biletele de pe internet si check-in-ul tot realizat online, astfel in aeroport te va taxa cat face un bilet de dus. Terminalul si poarta de imbarcare le afli in momentul cand te afli in aeroport mergand direct la birourile de la compania de zbor cu care pleci pentru verificare bilet, bagaje de lasat la cala daca ai si acolo te vor indruma mai departe pe unde trebuie sa mergi. Nu ai cum sa iei teapa la asta. La fiecare poarta au monitoare unde scrie codul avionului, destinatia, poarta si ora decolarii, este bine sa verifici in momentul cand ai ajuns la poarta pe care ti-a fost indicata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te stresa, pentru ca Otopeniul are un singur terminal international de pe care pleaca toate avionele internationale, de aceea nu apare pe bilet.
In plus, in ziua cand mergi la aeroport, mergi cu 2 ore inainte sa faci check in-ul si atunci iti vor da un bilet cu poarta (gate) si numarul de loc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand te rog nu o asculta pe

@DonnaAlba ca mereu da raspunsuri eronate si dezinformeaza.

La low costuri precum blueair nici sa nu te gandesti sa iti faci check in ul in aeroport pentru ca vei fi taxat serios.

In legatura cu problema ta locul pe bilet il vei primi cand vei primi biletul si anume dupa procedura de checkin. Probabil acum ai doar confirmarea rezervarii zborului si respectiv a platii biletelor.

Cat despre terminal ala il afli la aeroport la fel cum tot la aeroport afli si poarta de imbarcare