| мιcυтѕαααα a întrebat:

Am doua intrebari, dar mai intai sa va explic situatia. Verisoara mea, Naomi, si-a postat o poza pe facebook si toti prietenii ii ziceau ca este frumoasa, ca este draguta, ca este scumpa si ii dadeau pupici si imbratisari. Comentarii erau destul de multe la poza aceea. Odata mi-am pus si eu niste poze cu mine foarte frumoase, dar niciun prieten nu a comentat ceva dragut si le-am sters. Am asteptat destul de mult cu ele. Vreo 3-4 luni. Am foarte multi prieteni. Nu stiu de ce mie nu-mi zic asa cum ii zic prietenii ei verisoarei mele, Naomi.Deci, Intrebarea 1. Cum sa fac si eu ca sa imi faca si mie prietenii la fel?
La poza a mai comentat si un verisor de al meu si i-a zis "Vai, ce mare si frumoasa te-ai facut! Imi este foarte dor de tine, de surorile tale si de Andra.". Andra este o alta verisoara de-a mea. Le-a zis ca ii este dor de ele, dar nici macar nu s-a intalnit cu ele pentru ca el locuieste depaaarte de mine si de verisoarele mele, dar au vorbit cu microfon pe mess. Pe mine nu m-a intalnit, dar ar fi fost dragut sa zica ca ii este dor si de mine, fiindca si cu mine a vorbit pe mess. Intrebarea a 2-a. De ce sunt atat de neimportanta pentru prieteni si verisorul meu? Verisoarele mele au ceva mai special decat mine si as vrea sa stiu ce. Ajutati-ma, va rog si raspundeti-mi la cele doua intrebari si multumesc ca ati reusit sa cititi pana la capat. happy

13 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

straight face

| Dean1996 a răspuns:

Stiu cum te simti.Sunt persoane care pur si simplu sunt atragatoare si reusesc sa atraga atentia celor din jur.Nu o fac toate in mod special, adica, verisoara ta poate este o persoana frumoasa si involuntar atrage atat de multe persoane.Adica,nu este vina fetei ca e frumoasa, iti dai seama.E normal sa vrei sa ti se faca complimente, si sa iti placa, adica tuturor ne plac complimentele la adresa noastra.Eu zic ca un sfat bun este sa ii ignori. Daca o sa-i ignori atunci o sa-ti acorde atentie.Stiu ca s-a zis de enspe mii de ori, dar indiferenta este cea mai buna cale sa atragi atentia.Indiferenta si ignoranta, asta atrage atentia cel mai mult.Acum,nu ai de unde sa stii, poate prietenilor tai le place mai mult de verisoara ta [pentru ca este frumoasa si..ma rog, poate le place si cum gandeste, nu totul se reduce la frumusete fizica] dar asta nu inseamna ca tu nu esti speciala sau nu meriti atentie.Eu zic ca cel mai bine e sa-i ignori. Ignoranta poate fi si sexy.Nu e bine sa te consumi pentru lucrurile astea.Ai putea sa te aranjezi, sa-ti cumperi niste haine noi, sau sa-ti schimbi coafura daca vrei neaparat atentie, dar eu sunt de parere sa-i ignori.

| мιcυтѕαααα explică (pentru Dean1996):

Deci, daca eu nu atrag multe persoane, adica nu sunt atragatoare, este foarte sigur sa fiu urata?

| Dean1996 a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Nu.Probabil verisoara ta este mai atragatoare, dar asta nu inseamna ca esti urata.Stiu cum este sa nu ai parte de atentie, dar...iti zic ca daca-i lasi, fara sa vrei o s-o obti.Ideea e ca nu toata lumea e frumoasa, sau urata.Totul e relativ."Frumosul" e relativ.Ce tie ti se pare frumos, mie poate sa mi se para oribil, si invers.

| Leonard08 a răspuns:

Intai te duci si comentezi tu fotografiile lor... Poate asa vor simti nevoia sa iti intoarca favoarea tongue

| pisy_5459 a răspuns:

Intrebarea 1:ca sa ai comentari la poza, trebuie sa dai si uh commuri la prieteni, si sa le spui"sa treci si pe la mine, pupic:*:*"
intrebarea 2: nu stiu, poate pentru ca tu nu prea iti petreci timpul cu ei/ele si nu vorbesti pe mess mereu cu ele/ei, trebuie sa te bgi in seama cu ei si sa vorbesti cu ei, daca vrei sa te placa. funda?

| DarkBlood32 a răspuns:

sad Lasa viata virtuala, fetito. oh go on

| мιcυтѕαααα explică (pentru DarkBlood32):

Nu este vina mea ca vreau sa fiu mai importanta decat zapacitele alea, dragule/draga. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Conteaza viata sociala. Poate ele sunt mai populare la scoala, iar tu nu ai la prieteni persoane pe care le cunosti. Vorbeste cu lumea si imprieteneste-te cu ceilalti.Nu esti neimportanta, esti doar mai mica decat ei happy

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Tie nu or sa iti zica nimic pentru ca sunt obisnuiti cu tine, poate din cauza ca pe ea nu o mai vazusera de cv timp, au ramas WOW :O, understand?

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Prima intrebare:eu cred ca pur si simplu aveti prieteni diferiti pe facebook, si nu neaparat ca ea este mai speciala decat tine.Pe facebook, ideea e sa-ti pui cele mai trasnite si dragute poze ca sa impresionezi lumea.Dar nu trebuie sa te ingrijoreze faptul ca niste persoane pe care nu le cunosti nu-ti fac complimente.Trebuie sa te intereseze parerea ta despre tine si apoi parerea celorlalti.
A doua intrebare:adevarul e ca fiecare in viata crede ca e neimportant pentru unele persoane dragi lui, dar nu inseamna ca ele au ceva special.Toti suntem speciali in felul nostru si nu are rost sa ne schimbam pentru altii, dar daca chiar vrei sa observi diferentele dintre verisoarele tale si tine, observale comportamentul zilnic.Vezi ce fac ele si ce nu faci tu, si poate asa te vei simti bine.
Sfatul meu e sa te increzi mai mult in tine.Esti frumoasa chiar daca altii nu ti-o spun.Important e ca tu ai observat ca arata-i bine in poze, si asta e cel mai important. Pune-te pe tine in fata tuturor celorlalti, si asa vei iesi invingatoare.
P.S.scuze pentru raspuns, e cam lungwinking

| Loreen777 a răspuns:

Hey! Din moment ce eu nu te cunosc, nu pot sa iti raspund intrebarii-De ce sunt neimportanta pentru X-Dar pot sa te consolez spunandu-ti ca si mie mi se mai intampla sa imi pun poze pe Facebook si nimeni sa nu dea Like!happyCa sa iti dea printenii like ai putea sa iti tot distrubui pozele ca sa apara la Noutati, asa cred ca o sa iti dea multa lume Like...Cu mai mult de atat nu te pot ajuta din pacate dar sper totusi ca iti e de folos raspunsul meu. Funda,happy

| MKKuky a răspuns:

Daca nu ai comentarii si likeuri nu inseamna ca nu esti importanta pentru prieteni si pentru verisorii tai. Facebookul nu e ca viata reala!