| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Am găsit pe tik tok un videoclip cu un bărbat care este legat la ambele brațele cu funii și acele funii sunt trase de două camioane car vin din sensuri opuse, iar el are un timp limitat să se dezlege, știe cineva cum se numește această cascadorie și unde pot găsi videoclipuri cu această cascadorie?

8 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Nu e cascadorie, e iluzionism "a la Houdini" care a fost primul care s-a ocupat cu din astea si cel mai celebru
dar oricum se numeste "escape artist"

| ancaval a răspuns:

Ce e ăla?

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru ancaval):

Ca și cum legi un om de ambele brațe, cu căte o sfoară la fiecare braț, și două camioane vin din direcții opuse și îl trage și de un braț, și de cealalt braț, și când trec unul pe lângă altul îi rupe sau smucește brațele

| ancaval a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Nu, nu. Nu ai înțeles. Ce e tik tok? laughing

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru ancaval):

O aplicație cu videoclipuri scurte postate de oamenii, o găsești pe magazin play, iar logarea o poți face cu Facebook, mail sau număr de telefon sau cont google

| ancaval a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Prea complicat pentru mine!

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru ancaval):

Nu ai înțeles ceva?

| ancaval a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Ba da, ba da. Mersi!