| Andreea9222 a întrebat:

Am intrebari pentru cei care cred in vise:
1. Aveti obiceiul sa va uitati in cartea de vise sa vedeti ce inseamna?
2.Cate zile sunt valabile visele(ma refer la semnificatia lor, sper ca ma intelegeti)?
3. Daca ati visat ceva si ati vazut ca inseamna ceva rau(caz de moarte) mai credeti?
funda

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Eu nu prea visez si probabil de aia nici nu am putut observa vreo legatura cu viata reala.
Mai mult ma uit pentru visele altora.
uite aici daca esti curioasa http://www.cevisez.ro/
Dar nu cred ca e bine sa crezi, adica sa fii speriata o saptamana ca ai visat nu stiu ce prostie.
;))

5 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Salut

1. Da am obiceiul mai mult de amuzament.
2. Pai in cursul zilei urmatoare, poate 2-3 zile
3. Eu am visat ca murisem de cateva ori happy dar asta nu inseamna ca am crezut am luat-o ca atare.Visele pot fi rezultatul gandurilor sau framantarilor de peste zi. Daca ai vasat ceva de rau nu te ingrijora mergi mai departetongue!

| Nuia a răspuns:

Depinde si de subconstientul tau. daca iti spui ca nu e adevarat, nu o sa ti se intample nimicbig grin daca crezi ca e adevarat, eposibil sa ti se intample,

| Lorien_2084 a răspuns:

Nu exista explicatii universale pentru vise. Dupa cum demonstreaza si psihanaliza, subconstientul foloseste pentru fiecare in parte simbolurile cu alte semnificatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat ca mor de vo` 3536 de ori si ca sunt gravida de doua ori mai multbig grin. Si iaca-ta-ma si vie si fara plodbig grin.

| rockveion a răspuns:

1. nu ma uit in cartea cu vise.
2.visele sun valabile 7 zile daca ai visat ceva rau sau bun dar daca ai visat ca o se se intample cand o sa fi mare se va intampla atunci nu peste 7 zile.
3.Deobicei sunt 50-50 la suta sanse sa se intample sa mori sa ceva de gn asta daca ai visat depinde si cat de credincioasa esti daca ai visat ca o sa mori mai bine treci pe la biserica. sper ca te-am ajutat pastreaza funda.

Întrebări recente