| bea_6905 a întrebat:

Voi credeti in vise si in semnificatia lor?

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu,nu cred în vise.Sunt doar nişte imagini pe care subconştientul ni le induce, nimic mai mult.Deseori sunt rezultatul gândurilor noastre şi nu cred că au legătură cu ce s-ar putea întâmpla în viitor.

| Libelle a răspuns:

Am prins de curand o emisiune la Tv.
Cica poti sa afli anumite lucruri in vis. Ceva de genul ca subconstientul stie mult mai bine decat constientul rezolvarea la problemele din viata noastra,si daca adormi oarecum relaxat si cu gandul ca vei visa,in vis ti se vor prezenta anumite imagini,intamplari, care la prima vedere nu au de a face cu problema ta, dar daca le vei analiza mai atent iti vei da seama.

| User a răspuns:

Nu.

| aly a răspuns:

Eu nu cred.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Visele sunt amestecate cu gandurile noastre lucreaza inconstientul daca visezi ceva nu neaparat e ceva o fata de pe aici intreba ce melodie sa asculte ca a visat ca e presedinte straight face in tara asta visele sunt reale pentru jumatate din tara

| UninspiredName a răspuns:

Eu cred in semnificatia viselor pentru ca mi se pare un mister deoarece gandurile mele se ameste cu altele si cu multa imaginatie si da o poveste frumoasa, si cateodata amuzanta.imi place sa ma gandesc la multe lucruri si in general am vise frumoase.big grin.fa si tu ca minetongue.si ma simt ciudat pentru ca in multe vise sunt chestii ciudate la carenu m-am gandit si nu le stiu semnificatia, iar asta ma pune pe ganduri.
Hope I helped!

| julius a răspuns:

Esta la latitudinea ta daca sa crezi sau nu, dar e absolut normal sa cauti semnificatia unor vise, uite un top cu cele mai visate : http://semnificatia-vise.ro/Top_10_vise.html

| Oana_9612 a răspuns:

Nu. Pentru mine visele sunt viata de noapte. laughing