| Asdgbxm a întrebat:

Am jucat acest joc unde trebuia sa ghicesti o regula. Doi oameni stiau regula. Unul trebuia sa plece din camera si restul alegeau un obiect. Il chemam inapoi pe cel care a plecat si cel care a ramas in camera si stia regula ii punea intrebari (ex: cana asta?) cel care nu stia obiectul zicea da sau nu, da daca ala era obiectul ales si nu daca nu era.
Stie cineva regula acestui joc?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu știu că se continua așa. Care nu ghicea regula era trimis afară în altă cameră goală. Acolo îl aștepta o fată cu care se pupa. Ceva de genul. Așa învăța regula, de unde și verbul a se regula.

| Sofer a răspuns:

Nu am auzit pana acum de jocul asta.