| TicTacUser a întrebat:

Am luat bann pe un server de cs. si am ip dinamyc.stiu ca pentru a nu mai avea bannu trebuie sa schimbi ipu` nu? asa stiam.pls cum schimb ipu? si daca sunt si alte solutii sa scot bannu spuneti-mi... funda.happy

2 răspunsuri:
| keytao a răspuns:

Incearca cu acest program :Dynamic IP changer :http://www.megaupload.com/? d=K100733J

| Toxic a răspuns:

Sunt 2 feluri de ip-uri: ip dinamic cum ai tu si ip static.
Daca ai ip dinamic la fiecare restart sau de cate ori deschizi pc-ul ai alt ip fata de precedentul. Daca intr-adevar ai ip dinamic cum spui tu nu trebuie sa faci nimic altceva decat sa-i dai un restart pc-ului tau si intrii pe acel server si gata.
Have fun!