| T!mea a întrebat:

Am nevoie de ceva legende populare la scoala si sa le povestesc dar nu prea am gasit sad. as vrea un link ceva unde sa le pot citi. dau fundita :d

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Lady GaGa,

Vezi ce poţi găsi aici:)
http://www.e-scoala.ro/Legende/index.html
sau,
http://biblior.net/legende-sau-basmele-romanilor.html

Spor, la învăţat!

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Legenda mesterului Manole

| SeCreT_4434 a răspuns:

Si eu am nevla sc dar nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vhyvgbjghjhyhggfdcsxrtgyhujikolșjihgytfrdtjik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot caut asa ceva

| stefu a răspuns:

As dori daca se poate sa imi cautati va rog frumos si mie niste legende populare.Multumesc pentru ascultare.

| alexviper97 a răspuns:

Scrie despre Legenda lui Romus si Remulus! Asta am facut-o si eu la scoala si am luat 10.winking

| LungDenis26726 a răspuns (pentru alexviper97):

Au trecut aproape 9 ani de cand ai postat mesajul dar tot m ai ajutat...mersi eram in pana de idei.