| OneMoreGirl a întrebat:

Am nevoie de citeva intrebari de logica...si raspunsul lor evident.Mrss

Răspuns Câştigător
| RobertLolza a răspuns:

Pe o strada pustie ( nici un om, nici o masina ) este un caine flamand. Langa el se afla mancare si apa buna de baut. De ce moare cainele?
Re: Avea botnita

Cinci oameni mergeau spre biserică, şi începu să plouă. Cei patru care fugiră se udară, cel care stătu pe loc rămase uscat. De ce nu s-a udat acela?
Re: Era in sicriu

Daca un tramvai e vopsit tot in galben, ce culoare are teava de esapament?

Re: Tranvaiele nu au

Un baietel statea la etajul 10 al unui bloc impreuna cu parintii sai. De fiecare data cand pleca la scoala, lua liftul pana la parter. Cand se intorcea insa, lua liftul pana la etajul 5, dupa care urca pe scari pana la nivelul 10.

De ce nu folosea liftul pentru a ajunge la etajul 10?

Re: Pentru ca nu ajungea la butonul 10

Un test de nebuni: Doctorii iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata tu ce alegi sa golesti cada?

Re: Scoti capacul de la cada

ce este odata intr-un minut, de doua ori intr-un moment si niciodata intr-o o suta de ani?

Re : Litera M

Te rog fundita ca am cautat mult!

Re: Scoti dopul de la cada