| Anonymous56 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutoooor:
Voi trebuie sa alegeti doar una singura dintre astea: explorator, savant, cuceritor, cautator de comori, justitiar, misionar, novice, negustor, vanator, navigator, jurnalist, turist si sa precizezi in 10-15 randuri scopul calatoriei plasandu-te intr-una din categoriile de mai sus.
Promit ca pentru cel mai bun dau FUNDA +++ sau pentru cel mai rapid(ma rog sa fie si bun nu sa fie prostii copilaresti)
Deci, care-i primul?
Am nevoie de cat mai multe raspusuri sa am de unde alege **

Răspuns Câştigător
| XIcEtEaX a răspuns:

Aleg:explorator
mi-ar place sa fiu explorator pentru ca as descoperi fiinte noi, plante, mai pe scurt voi descoperii lumea.Ar fi minunat sa mergi in alte tari sh sa descoperi toate secretele si mai ales oamenii, monumente sh poate chiar sh putina istorie.
Daca as putea descoperi toate aceste lucruri ar fi ceva ce nu se poate explica.As fcalatori peste tot, mereu sh n`as lasa nicio clipa sa imi ia minunatiile din fata.Mai ales sa descopar animalele care sunt pe cale de disparitie si poate chiar sa ajut, chiar sh plantele.M`as bucura atat de tare daca acest lucru s`ar intampla.

Sper ca te-am ajutat, nu prea am avut idei dar sper ca`i bun :*

4 răspunsuri:
| anonymousxD a răspuns:

Jurnalist,probabil te intrebi,de ce?
Pentru ca este foarte frumos sa iti ai existenta ca jurnalist,esti peste tot unde se intampla ceva special sau poate straniu,esti acolo in centrul actiunii incercand sa dai amanunte despre ceea ce s-a intamplat,lumea depinde de ceea ce zici tu, depinde de tine pentru ca daca nu ar fi jurnalisti nu ar mai fi stirile, oricum sa fi jurnalist este super.

| Blondamea a răspuns:

Eu as alege explorator ca mie imi place ff mult misterul sh sa gasesc lucruri noi sh na mi'ar placea sh experientele traite ca doar de eu sunt plina de adrenalina sh imi place fff mult tot ceeea ce e nou.

| andreeaiacovita3 a răspuns:

Pentru putin eu as fii vanator pentru ca pot avea haine de blana de urs, vulpe,
etc.

| Clauditza_2896 a răspuns:

Eu as alege cautatorul de comori...
Pentru ca e atat de interesant sa umblii prin lume si sa gasesti obiecte vechii...Ai actiunea ai care ti-ar lipsi daca aii fii vanator sau turist.eu asa cred