| Denudeny a întrebat:

Am nevoie de un raspuns Rapid! Deci, e o excursie la castelul peles si la curtea de arges ar fii bine sa merg? Cate ore sunt pe drum (cu autocarul)...impresii, pareri...

8 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

In primul rand nu ai spus de unde este plecarea, ca sa iti putem estima durata excursiei. La Castelul Peles e foarte frumos, se merita sa il vizitezi. La Curtea de Arges inca nu am ajuns, dar stiu ca de asemenea este interesant.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de unde pleci.Ca nu ai spus.Un mic sfat.Pe drum ia-ti si o carte de gramatica.Ca sa stii ca numele de castele si localitati se scrie intotdeauna cu litera mare.Si altele.

| DNSK a răspuns:

Daca locuiesti in Szeget, ai ceva de mers pana acolo

| KodrutZ a răspuns:

5 ore. Ia mai citeste o data intrebarea si pune-te in situatia celor ce iti raspund. Foarte frumoase ambele locatii, dar noi nu stim nici daca ai mai fost si nici unde naiba stai ca sa iti zicem cite ore sint pe drum!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 20 ore

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cred ca ar trebui sa mergi. Mai putin pentru castel si pentru biserica aia sau manastire ce este.

Mai mult pentru placerea drumului. Banuiesc ca mai mergi cu niste prieteni sau ceva de genul acesta.

Pe drum se incinge atmosfera, nu cele maxim 2 ore in care chiar vei sta in castel si la manastire.

| LTAA a răspuns:

Te vei plictisi, mai mult ca sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate ore sunt pe drum...