| StartingANewLife a întrebat:

Am o intrebare interesanta. voi dati vreodata funda cuiva care o cere insistent, chiar daca are si un raspuns foarte bun? big grin
eu de multe ori am vrut sa dau funda unor raspunsuri, insa cand vedeam la final ca scrie "funda" mi se facea greata si dadeam altcuiva :p

17 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Ăia se numesc milogi lipsiţi de ruşine! Se înjosesc pentru o amărâtă de fundă, în loc să se mulţumească cu ideea că a ajutat acea persoană.Şi mie mi se întoarce când văd că nici măcar nu se obosesc să citească toată întrebarea şi gata, dau un răspuns la plesneală doar de dragul de a zice la sfârşit " Fundaaa te rooog, pliz plizz plizzz imi dai o funda?". PENIBIL!

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da, si eu fac la fel ca tine. Pentru ca, desi raspunsul este bun, cand vad la sfarsit ca cere funda, imi dau seama ca a raspuns mai mult pentru fundita decat pentru a ajuta.

| paul21 a răspuns:

Bine faci! Cei care cer funda n-ar trebui sa primeasca nici macar voturi bune. Scopul acestui site este de a ne ajuta reciproc, nu de a acumula funde si voturi.Si in regulamentul site-ului specifica faptul ca trebuie sa dai raspunsuri fara sa ceri neaparat o recompensa! Trebuie sa dai raspunsuri bune care sa ii foloseasca celui care intreaba, castigand doar bucuria faptului ca ai ajutat o persoana! Nici mie nu imi plac cei care sunt disperati dupa funde, mai ales ca majoritate dau raspunsuri incomplete sau care nu sunt folositoare...
Urmeaza modelul celor mai buni utilizatori si a expertilor TPU. Ei sunt rasplatiti pentru munca, efortul si modestia lor.
Numai bine!

| Damasc a răspuns:

Sunt exact de aceeasi parere laughing)) cat de bun si corect o fi raspunsul daca lasa la sfarsit " funditSa :* :X :* " e clar are stupid laughing mi se pare penibil sa iti ceri tu funda, daca respectivu crede ca ai raspuns pe placul lui iti va da el funda nu trebuie' sa o ceri ca milogu sad

| ema1ih a răspuns:

Si mie la fel dar daca toate raspunsurile au la sfarsit scris 'funda'... dau la raspunsul cel mai bun. Funda... glumeam laughing

| miku0101 a răspuns:

Si eu

| AvrVladut123 a răspuns:

Tu poti sa dai cui vrei funda ii dai raspunsului cel care te-a facut sa intelegi intrebarea pusa de tine pa...

| Michelle_5585 a răspuns:

La fel si eu patesc! Inainte mai ceream si eu funda la sfarsitul raspunsului meu, dar mi-am dat seama ca nu este bine ce fac. Daca cineva iti apreciaza raspunsul tau iti da funda fara sa scrii tu la sfarsit, si de atunci m-am lasatlaughing. Este chiar foarte enervant sa vezi cum unii se roaga de tine sa ii dai funda chiar si daca are un rasp. mai slabut.Bai frate mai bine sfatuiesc omu pentru. ca vreau sa-l ajut, nu ca cei care cer funda la sfarsit ei iti raspund doar pentru. funda aia nu pentru. ca ar vrea sa te ajute pe tineoh go on.Si mai ales daca noi punem o intrebare si scriem la sfarsit"dau funda celui mai bun rasp" ei la ce mai scriu "funda"? ca oricum noi dam funda rasp care ne'a ajutat mai mult.Mno probabil ca ei se simt ca au dat cel mai bun rasplaughing

| scumpik a răspuns:

Eu cred ca daca un raspuns este folositor intrebarii postate de catre un alt utilizator TPU poate fi apreciat doar de acesta.Adica fara suparare aici nu ne comportam ca o "miloaga" sau "milog".imi cer scuze pentru cuvinte dar asa este.Si sunt de parere ca si satisfactia ca ai primit o funda este mai mare atunci cand sti ca o deti pentru un raspuns coerent, inteligent, folositor.Incerc totusi sa le aduc un argument si celor care spun mereu:"o funda, te rog!". Cred ca este din cauza ca abia au pasit ca utilizatori pe TPU si isi doresc si ei o astfel de "recunostinta" laughing.

| emima a răspuns:

Eu dau funda acelui raspuns care m-a lamurit chiar daca scrie la sfarsit "funda" da si pe mine ma deranjeaza dar daca e un raspuns mai putin decat ala care cere funda...cui dai funda celui care nu cere funda si nu te-a lamurit?

| Loca a răspuns:

Pei nu chiar.depinde.daca da un raspuns fff bun si cerseste funda caut alt raspuns la fel de bun ca al lui si ii dau lui funda(daca nu cerseste si el)eu am doar o funda si nu cersesc ca ei.Ei stau mai mult pe TPU pentru funde cred...na eu stau pe TPU pentru ai ajuta pe altii...
Pa pa!

| Loca a răspuns:

Apropo sau daca cerseste si e ff bun raspunsul si ceilalti au spun niste stupidenii ii dau stupid, neinteligent si dupa funda.

| anonimatic a răspuns:

Daca raspunsul este bun nu inteleg de ce nu ai da funda, mai ales daca persoana care l-a dat iti cere mai insistent.

| iiKido a răspuns:

Asa faceam si eu rolling on the floor! Tine-o tot asa in continuarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`=E adevarat ca e deranjant sa vezi ca cineva cere cu insistenta funda si asta te face sa dai altcuiva funda...Dar mi se pare corect ca in cazul in care cel care solicita funda si in acelasi timp a dat cel mai util raspuns sa o primeasca.Nu ar fi corect sa ai altcuiva funda si sa te folosesti de raspunsul respectivului.
`=E clar ca toti cei care dau raspunsuri isi doresc fundite,unii mai mult, altii mai putin, dar ideea e ca toti vor sa primeasca funda pentru e fortul lor chiar daca scriu asta sau nu la finalul raspunsului.

| vibeantonio a răspuns:

O idee buna happy
pe mine ma enerveaza unii care pun intrebare disperati si vor raspunsuri rapide, eu le raspund rapid si foarrte bine si vine un idiot de ala cu,, Dai fundita?" zici ca e gay sau pitzy si ala doar repeta dup mine ca eu am dat primul si primeste el funda...

| SellyLoveGomez a răspuns:

Macar mie acum plzz nu vreau funda dar da-mi asa nu te insist sa imi dai doar da-mi daca vrei plzz din sufetelul meu dragalasi si bun!