| TwixulDrept a întrebat:

Am o mare problema am salvat ceva dp net cu sweetim si cand deschid gogleu imi apare aia cu sweetim adica nu mai e aceeasi pagina de pornire ce sa fac ca sa reapara? am google chrome app. si folosesc windows vista pls heel

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Buna! Nu stiu cum sa-ti explic dar sa incerc:

-dai clik pe net

-cand ti-a aprut pagina cu google adica aia cu sweetim vezi ca trebuie sa gasesti in partea dreapta sus sub X unde trebuie sa iesi un scris "tools" si apoi dai jos "internet options"

-apoi o sa-ti apara o pagina mica unde o sa vezi o casa

-langa ea inn dreapta sterge tot ce e acolo scris si scrie tu www.google.com

-apoi dai ok

-iesi de tot si apoi de pe destkop dia iarasi netu sa-ti apara

-incearca, eu asa fac si imi merge de fiecare data

Sper ca te-am ajutat! :*

11 răspunsuri:
| Stelutssa a răspuns:

Tools->Options->General->Home Page->Stergi ce e acolo si scrii www.google.ro->Ok. Sper ca te-am ajutat.:*:*Funda?:*

| anka a răspuns:

Scrii google, se va deschide pagina de google. Te duci la tools, options, general, use curent page.

| Sophie a răspuns:

Heiiiii! Ai imagine ca a mealaughing

| Diana_1599 a răspuns:

Hmm incearca asa : 1) dai la start-control panel apoi Add or Remove Programs si vezi daca gasesti pe undeva. Sweetim tolbar.si incearca sa o dezinstalezi.
2) incearca s aintri pe google chrome si vezi poate iti apare o fereastra mica unde sa te itnrebe daca vrei sa il setezi ca si broser de deschidere
Faceţi clic pe meniul Instrumente.
Selectaţi Despre Google Chrome.
Dacă există o actualizare disponibilă, va fi afişat un buton Actualizaţi. Faceţi clic pe buton, apoi, pentru a utiliza cea mai recentă versiune, reporniţi browserul.

| ecstasy:* a răspuns:

Deci in partea dreapta iti apara la chrome o cheie ceva surublenita nu stiu dai acol apoi la option acolo sus iti apare basics personal stuff under the hood
Dai la basic si acolo joc scrie defeault search dai la google dintre yahoo si bing daca nu te-ai descurcat contact me la YM hidisan. mihail

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba la fel am patit si eu si nu stiu c sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba Gugulusha dar tot o sa-ti apara sweetim pe google chrome

| Deutttzzaaaa a răspuns:

Ei bine, poţi să îţi creezi altă pagină de pornire.Pentru asta trebuie:
-Când intri pe net îţi apare sweetim.
-În partea de sus la toolbar va apărea o cheie, pe care trebuie să dai clik.
-Apoi, din lista aceea dai pe Opţiuni.
-Apoi în aceea listă îţi va apărea Pagina de pornire.
-Scrii acolo www.google.ro.
-În ultimul pas, dai clik jos pe Închideţi.

Baftă!

| theotheuka a răspuns:

Buna.Eu am o metoda mult mai simpla pentru a dezinstala sweetIM.Deci te duci in google chrome in istoric, apoi acolo unde scrie,,history,, mai jos scrie,,extension,,.Dai click pe extension si undeva mai jos scrie,,default tab,,. In dreapta acestui lucru scrie,, enabled,,, dai click pe casuta din stanga lui si gata.Ti-au disparut sweetIM dar si restul filelor. Apoi du-te tot la istoric si la,, settings,, la,, on startup,, dai set pages si acolo iti apare google (adresa lui URL) si dai ok.Si gata. big grin sper ca te-am ajutat. :*