| MestecGuma a întrebat:

Am o prietena in clasa a 8 si profa lor le-a pus sa scrie o poveste SF. Nu prea se pricepe ea la asa ceva si nu stie despre ce anume sa scrie nu le are cu imaginatia niste idei i-ar fi de folos daca vreti sa o ajutati.
Multumesc, ofer funda cea mai buna idee

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca ea nu le are cu imaginatia de ce n-o ajuti tu?

| Duucu a răspuns:

O planetă cu o altă civilizație. Spui despre obiceiurile lor, culturile, poate muzica sau sporturile lor preferate laughing
O poveste SF e bună atunci cănd e multă descriere.

Răspuns utilizator avertizat
| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Eu as scrie ceva star war am o imaginatie bogata si sa spuna ca sufletul multora moare sau ceva de genul. eu cu asta impresionez

| Revendicated a răspuns:

Hey,poate spune despre o civilizatie uitata, universuri noi si alte galaxii, si ajut-o si tu, la revedere

| lablocsuperfan a răspuns:

Poate sa povesteasca despre o familie care a avut o data o ruda care studia centrul pamantului. Au mers pana in centrul pamantului si au vazut multe finte ciudate. Dar trebuiau sa plece de acolo pentru ca temperatura ii putea omori. Au ajuns cu bine acasa si povestea lor a ajuns si la stiri, iar lumea i-a crezut pentru ca au facut si poze. Funda?

| attila1997 a răspuns:

Poate sa scrie despre explorarea unor noi plamete sau aventura pe o planeta extraterestra, sau cum ea e un super erou care face pace intre 2 galaxii