| Ooterog a întrebat:

Am o problema. Sunt racita de vreo o saptamana. Aseara am simtit k mi s-a infundat urechea stanga. N-am luat-o in considerare, stiind ca o sa-mi treaca. Azi - noapte n-am putut sa inchid niciun ochi, deoarece m-a durut urechea ( stanga ) si era infundata. Ma foiam pe o palta si pe alta, nu stiam cum sa stau sa nu ma mai doara. I-am zis azi dimineata lu' mama si s-a dus la farmacie. Farmacista a spus ca e de la raceala si de aceea am urechea infundata, mi-a dat niste picaturi sa-mi pun in ureche. Mi-am pus azi dimii si dupa - amiaza dar tot infundata este. Ce trebuie sa fac sa nu mai am urechea infundata? Mie frica la noapte sa nu ma doara.Mi-a zis mama sa-mi pun ulei. Ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Poate ai doar curent, pune-ti in ureche vata cu spirt.Asa iese curentul si nu te mai doare.

| Amilik a răspuns:

De ce nu mergi la medicul de familie sa se uite in ureche? Incearca sa stai cu urechea infundata deasupra unui vas cu apa fierbinte si lasa aburul care iese sa isi faca efectul. Cand iti pui picaturile in ureche stai pe urechea care nu e infundata. Daca e de la raceala curata bine si nasul pentru ca e strans legat de ureche. Sufla des nasul si foloseste spray nazal pentru a desfunda caile respiratorii. Sper sa iti treaca repede.

| Mademoiselle18 a răspuns:

Mie mi s-au infundat amandoua o data laughing Nu este nici o tragedie chiar daca imi imaginez cat de nasol te simti la momentul actual.Eu tin minte ca am folosit apa oxigenata confused Trebuie doar sa folosesti picaturile date de farmacista si pentru durere poti pune un graunte de usturoi[curatat] pe soba pentru a se incalzi putin si dupa il bagi in ureche si il ti ceva timp[stiu ca suna ca o tampenie dar chiar functioneaza laughing ] Nu dispera, o sa treaca fara sa-ti dai seamahappy Insanatosire grabnica :* sper ca te-am ajutat.