| RainbowDash1 a întrebat:

De câteva zile am urechea dreapta infundata. Si e foarte enervant. Nu ma doare sau ceva, dar daca ma pun cu capul pe perna (de exemplu) pe partea stânga, si mama imi spune ceva eu nu aud nimic. Am fost răcită si am terminat sâmbăta trecută antibioticul. Am niște picături de la farmacie dar vad ca nu au niciun efect. Si mai am o problema. Odată cu terminarea antibioticului am mancarimi groaznice in zona intimă...
Ceva ajutor?! Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ai mult cerumen in ureche si trebuie sa iti bage apa calda cu seringa medicul otorin iar cu zona intima e de la igiena neadecvata

| RainbowDash1 explică (pentru mgtow):

Nu cred ca am dopuri de cerumen.
Mi le-am scos in vara.

| mgtow a răspuns (pentru RainbowDash1):

E si din cauza muciilor cand suflii mai intra si prin sistemul auditiv de aia patesti acele simptome

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa ai un dop de ceara, dar poate fi si ceva mai complicat. o vizita cat mai rapida la orl

| untu a răspuns:

Aveti urechea drepta infundata de ceara! Mergeti la ORL, sa va ajute sa va scoateti dopul de ceara cu ajutorul seringii cu apa calda! Apoi mergeti la medicul dermatolog sau alergolog din clinica!

| Lawliet14 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.