| anonim_4396 a întrebat:

Am o rugăminte foarte mare! Mă adresez către fetele care SE TEM să facă cumpărături, care au fobie la aşa ceva. Vă rog mult, scrieţi-mi. Vă spun în particular de ce am apelat la voi happy

Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

Nu am aceasta problema insa am trecut prin niste momente asemanatoare.si mai exact atunci cand eram complexata de un lucru care... poate altii nici nu il observau...cred ca problema ta nu este frica de cumparaturi ci frica de a te descoperi pe tine asa cum esti, poate nu esti impacata cu tine din anumite puncte de vedere.in acest caz ar trebui sa consulti un psiholog care te va ajuta garantat. poate nu e asa dar.la asta m-am gandit si din alte experiente traite de mine sau de prieteni apropiatihappy in orice caz.multa bafta, Natalia!:*

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Exista o asemenea fobie? Hai ca mai facut curioasa, explica mai detaliat

| adyzone a răspuns:

Cand o sa ma insor sigur o sa i-mi iau o nevasta cu aceasta fobie, daca cu adevarat exista, ca eu nu am o asemenea fata pana acum, ci doar contrariu si anume fete care se tem ca nu mai are cine le scoate la cumparaturi, sau ca nu mai au bani sa se duca in mall etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Alynutsa, ce n-aş da să-ţi înţeleg mirarea... Există, da. Fobia de a lua o gânganie dezgustătoare în mână ştii cum e? Păi iată fobia de cumpărături e la fel de neplăcută şi deranjantă. Ce alte detalii pot fi...