| DaVà a întrebat:

Am observat ceva si nu-mi place! Majoritatea userilor de pe site sunt copii cu medii de 5 care isi fac temele, scriu "mi-a" legat, scriu nu stiu ca "nu stiu", scriu casa "ksa", isi spun "DulcicaSkumpikPufoasha" oare asa ii cheama in buletin? De ce va este rusine cu numele vostru? Este chair ata de greu sa scrieti ceva corect gramatical? Acum prevad ca unii o sa zica:"Haaa ca pe tine de ce te cheama Vortexx?"Iar eu le raspund:"Pentru ca nu stiu cum se schimba numele!"Daca vrea cineva sa imi spuna o sa-mi pun numele meu adica Andrei! Cine e de acord cu nemultumirea mea, il stimez ca ma sustine, iar pe cei are ma injura, ii respect in continuare ca as le arat ca unii pot sa te faca de ras si fara sa zica nimic! Imi cer scuze pentru timpul pierdut cu nemultumirea mea.Va pup si va respect in continuare!

Răspuns Câştigător
| tpuvlad a răspuns:

Unii copii au inceput sa scrie foarte aiurea:
c=ca
Ș=sh/j
etc. si numele lor chiar este atat de ciudat>. adica sincer, macar puneti ceva mai matur lasati "Printesika Mitithyka' ( ce mai aveam eu prin lista de Messenger ); nu stiu ce e asa de greu sa scrieti corect? Din pacate acesti copii poate nu scriu corect in fata tastaturii dar vor scrie gresit si pe caiete... Asta e parerea mea...

8 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Nu ai de ce sa iti ceri scuze si nu, nu este timp pierdut.
Probabil si mie imi vor critica unii NickNameul, dar o carte nu se judeca dupa coperti, asta stim toti.
Sincer, daca un site are anumite reguli, trebuie respectate!
Nu inteleg de ce unii prefera gramatica neinteligibila si lasa frumusetea limbii romane la o parte pentru a se crede superiori celorlalti.
Acesti copii ar trebui sa isi vada de viata lor daca nu se simt in stare sa faca fata! Nu ma cred nici eu mai matura, dar mai mult creier sigur am!

| Crisyy a răspuns:

Pe o parte sunt de acord cu tine pe alta nu, ce sa le ceri la niste copii de 13-14 ani, fac si ei ce ii duc capul. Daca vede pe unu/una ca scrie cu 'ca' sau 'sh' scriu si ei, dar asta e, nu prea ai ce face.

| Crisyy a răspuns:

Scz, vroiam sa scriu 'ca' nu 'ca'...
Si daca chiar nu stii sa-ti schimbi numele, in partea stanga unde ai Mesaje/Intrebarile mele/etc, scrie Editare Profil.

| DaVà explică:

As vrea sa stiu cateva lucruri:
1.De ce nu pot sa-i dau funda lui tpuvlad?
2.@roxette este imposibil a te iei dupa cineva si la scriere dupa parerea mea!
3.@vis vrei sa-ti demonstrez ca eu nu am gresit niciodata la scriere? Eu am terminat cu media 10 curat toti anii e invatamant, asa ca te rog sa nu ma subestimezi.
Acum nu uitati respecati-va dusmanii daca vreti sa-i umiliti!

| DaVà explică:

Deja sunt foarte multumit! Sapte oameni care ma sustin sunt ca o armata stiti cum ce spune "Unde-s doi puterea creste!". Poate sunt printre fondatorii campaniei "TPU scoala nu e pierdere de timp". Cine ma sustine doar sa imi spuna! Apropo copii isi strica viitorul si de la televizor cand vad toti cretinii care vor sa se afirme si din o fraza doaua cuvinte sunt corecte. Ei sunt ca un burete copiaza tot ce vad.

| emil a răspuns:

Si eu simt la fel. Te sustin! Dar te rog imi dai funda te rog. Multumesc

| vis a răspuns:

In continuare ca as le arat ca unii tu nu ai gresit cu totii gresim. Si tu ai fost ca ei! NU UITA

| anonim7091 a răspuns:

Mda intr-adevar poate ca scriind mereu asa la tastatura or sa inceapa sa scrie asa si pe caiet. Iar numele acestea de printesik dulcik etc, mi se par niste prostii adica ce sa faca si ei daca nu-i alinta nimeni se alinta singuri. Dar si eu am 14 ani si nu incurc neutul sau messul cu scoala pe net scriu prescurtat pecaiete scriu cum trebuie.

Am note foarte bune la romana!

Si lasati printesik scumpic ca nu impresionati pe nimeni...