| jwhfghagr a întrebat:

Am parul cret si de lungime medie. As vrea sa mi-l las cret natural dar de fiecare data cand il piaptan mi se strica buclele. cum pot face sa imi stea si sa nu-mi stea parul aiurea?

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu-l mai pieptana!

Răspuns utilizator avertizat
| mmary a răspuns:

Nu-ti mai da cu peria prin el dupa spalare usca-te pur si simplu cau capul in jos si buclele nu vor mai sta in toate partile dupa care aplica-ti spuma spray de par ce doresti tu si fixeazati-l putin cu degetele... e foarte usor sa lucrezi cu parul cret daca stii cumhappy:*

| Anddrea a răspuns:

Ia`ti un balsam leave-in pentru par cret cu care sa-l aranjezi. Si nu-l mai pieptana. Parul cret nu se pieptena, se aranjeaza doar. Si foloseste si sampon special pentru par cret si masti pentru ingrijire.

| Seniorithabebi a răspuns:

Pai. daca il vrei cratz... si daca zici ca daca il piepteni se strica ai putea sa ii dai foarte foarte putin cu peria dau pentru a nu il pieptana il prinzi intr-o coditza si daca te intreba cineva dc esti ciufulita ii zici ca de la cretimea paruluihee hee

Funda? big grinpuppy dog eyes

| M_5636 a răspuns:

Eu am parul foarte lung si daca il pieptan dupa ce fac baie sta aiurea (fara nici o forma) insa daca nu il pieptan si il dau cu spuma sta ondulat si e destul de dragut si nu il pieptan decat inainte de a face baie (cu atat nu iti mai cade parul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste putin fixativ si fixeaza-l dupa gustul tau. Funda?

Întrebări recente