| laurentiu80 a întrebat:

Am pus 2 bilete la loto saptamana trecuta, au fost primele 2 bilete din viata mea puse la loto, dupa care am si uitat de ele. Ieri mi-am adus aminte si ma uit la numerele extrase duminica si mi-a iesit 5 numere pe o singura varianta., castigul este 11 542 de lei. Stiti cumva daca din banii asta se mai impoziteaza ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, suma peste 700 lei se impoziteaza cu 25%. Castigul net este de 8.831 lei.

| laurentiu80 explică (pentru Ioandelasal):

Ms. trebuie sa ma duc la Bucuresti sa ridic banii. Dar is hoti astia daca din suma asta iti ia un sfert.

| suntserios a răspuns (pentru laurentiu80):

Nu sunt deloc hoti, e impozit pe bani castigati nu munciti, mi se pare corect.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru laurentiu80):

Hot esti tu ba ca in acei bani ar putea sa fie si banii cu care am jucat eu rolling on the floor
Acum iti mai convine sa faci pe cineva hot?

| DimLight a răspuns (pentru suntserios):

rolling on the floor exact, pe banii munciti impozitul e mai mare laughing