| crisbebe a întrebat:

Am sa o invit pe cea mai buna prietena a mea la mine si profit de ocazie ca sunt cam singura acasa(de altfel in fiecare zi in afara de weekend)si vreau sa ne distram putin prin bucatarie si ma gandeam sa gatesc si eu pentru prima oara ceva dulce(nu se pun creme-ole si sarlotele)as vrea ceva simplu foarte simplu de facut, ce imi recomandati? eu ma gandeam sa fac o coca simpla(daca imi puteti spune si asta cum se face)si sa o bag la cuptor dar sa o umplu cu ciocolata, ce parere aveti? va rog multe idei de ce as putea face ceva simplu dar dule(am 13 ani si nu ceva parajit gen clatite)
FUNDA pentru cea mai buna idee

2 răspunsuri:
| Cristina_7247 a răspuns:

Poti face un chec. Este foarte simplu si nu are cum sa nu iasa.
Daca vrei iti dau eu o reteta, iar daca nu, poti gasi sute de retete pe internet.

| eu_5525 a răspuns:

Cumpara niste piscot uri si inmoaiele cu apa amestecata cu zahar sau suc si peste pune crema de vanilie sau de capsuni si bagale la frigider, o sa fie delicioase happy