| meatloaf a întrebat:

Am setat ca si motor de cautare Google, insa daca dau search la ceva imi cauta cu Bing.Cum fac sa-l scot? ca mi-a mancat nerviisad

4 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

In Chrome te scrii asta unde scrii site-urile chrome://settings/ si vezi ca undeva la mijlocul paginii scrie Settings sau Setari "Set which search engine is used when searching from the omnibox" si unde arata butonul cu Bing scris, apesi acolo si schimbi in Google.

| Vektor a răspuns:

Daca in caz ca nu merge probabil in Extensii chrome://extensions/ debifezi ce vezi ca scrie Bing.

| DarkSpy a răspuns:

Unde dai tu search?
De ce nu intri pe google.ro si cauti de acolo? Ca doar n-o sa te redirecteze pe bing daca intri pe site-ul google.

| meatloaf explică (pentru DarkSpy):

Daca dau "fila noua" imi apare bing.inainte era google.e incomod sa tastez de fiecare data google.com.sad