| faranume_2206 a întrebat:

Am si eu o mare problema cand ma duc in cluburi sau la petreceri. Ok deci cand sunt prezent la una din situatiile de mai sus in cea mai mare parte ori stau jos ori ies afara. As vrea sa stiu cum as putea sa invat cateva miscari pentru ca atunci cand ma mai duc in club sau la vreo petrecere vreau sa dansez nu sa stau jos sa-mi fie rusine ca nu stiu dansa. Un tutorial ceva daca exista? Nu am timp de cursuri de dans iar in legatura cu prietenii care stiu sa danseze populara sau muzica de club(doar acestea 2 vreau sa le invat) e o problema. Nu vor sa ma invete straight face probabil sunt invidiosi pe mine sau nu stiu.

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Uite-te si tu pe net si danseaza singur in casa De fel se face asta in fata unei oglinzi pana cd tie iti place cum iese Bafta Este usor nu fii suparat

| ShowTim3 a răspuns:

Nu trebuie sa stii sa dansezi asa am zis si eu ca nu stiu ca nu dansez laughing exact ca tine eram cand la un paharel, mai pe un scaun, mai pe afara si tot asa.
Pana cand mi s-a pus pata ca toti danseaza acolo si m-am dus si eu nu stiam nimic dadeam si eu din maini si din picioare laughing ca la inot si se considera dans.Ba chiar au spus prietenii ca dansez bine dai si tu din maini mana stanga jos mana dreapta sus si invers si tot asa mai dai din sold nitel si un micior inainte unul inapoi si gata, asta e dansul laughing nu esti la dansez pentru tine sau romani au talent sa stea Mihai Petre langa tine si sa iti zica ca ai gresit coregrafia ce mama naibii in aglomeratia aia crezi ca sta cineva sa studieze laughing si chiar daca te studiaza maine uita oricum de tine.Tu cand vezi pe unul care se scobeste in nas pe strada, iti mai aduci aminte de el maine? nu.Si chiar daca prieteni tai sunt buni la dans asta nu inseamna ca u esti praf laughing si daca rad de tine zici ca ai stat in... lu maicasa si nu te puteai misca ca el acolo.
Toate chestia e sa te zbantui... nu conteaza ca sti sau ca nu sti, ce naiba, daca dansezi in oglinda normal ca o sa zici ca pari idiot si ca nu sti nimic dar acolo e altceva.
Cheia succesului este sa dai din maini si din picioare ca prostul si sa nu fi timid, orice miscare din maini, picioare, sold este considerat dans, si tine minte ca nu e Mihai Petre langa tine. Succes, eventual mai baga si nitel lichid la bord da nu mult sti cum e de la bal la spital. happy

| Brianadan a răspuns:

Cel mai bine e sa dansezi în fata oglinzii cum Îţi vine, iar ce nu-ţi place rectifici, adaugi alte mișcări care ti Se par cool. Nu trebuie sa te iei după nimeni.