| floryynnel a întrebat:

Salutare, sunt in clasa a 8, in aprilie sunt nas si la sfarstitul anului o sa am banchet. Problema e ca nu stiu sa dansez(sunt baiat). in general ascult rap, hip-hop. partea proasta e ca la petreceri nu se asculta parazitii....As vrea niste video cu miscari de dans(o sa fie muzica pop/dance/manele) vals, populara, tango... stiu sa dansez(urmez pasi care trebuie facuti). Sunt mai timid de fel, si majoritatea timpuilui invat(spre deosebire de colegii mei care nu stiu nici oraru). Vreau pasi de dans, miscari. funda+vot

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Pai nu prea se mai baga vals, tango din astea la petreceri, decat 1-2 melodii. In rest sunt melodii din astea de club in care practic te zbengui si nu mai ti cont de cei din jurul tau (si eu sunt intr-o situatie asemanatoare tie). Doar iti spun ce observ prin jur. In zilele noastre nu prea mai e un dans asa, organizat. Dai din maini si picioare si asta e dansul (din pacate). Daca vrei poti cauta pur si simplu pe youtube: miscari de dans tango, vals etc. etc. sau sa nu dansezi cand sunt melodii de genul asta ci doar pop, dance, manele (din astea de club). Presupun ca ai vazut in viata macar o data cum se danseaza populara; daca nu sti, te uiti la altii si ii imiti. Have fun! happy

| floryynnel explică (pentru MissxD):

Chestia cu vlas, tango e adevarata, iar cu populara am facut si cateva lectii, sper sa mi le aduc aminte, dar eu nu sunt genul care sa danseze, imi e rusine si de mine, am incercat sa ma zbengui putin pe o melodie si m-am simtit foarte prost, de obicei orice fac nu-mi place, intotdeauna cineva face mai bine ca mine, de asta m-am decis sa stau naiba in banca mea cand e vorba de dans, dar acum nu prea am cum sa evit...

| MissxD a răspuns (pentru floryynnel):

Si eu sunt la fel ca tine... cred ca nici tu nu te simti bine dansand si nu poti exprima ceva facand asta.Sigur nu o faci zambind; poti de exemplu sa stai la masa si sa nu accepti sa vi, sa te duci la baie, si daca chiar nu se poate incearca sa faci altceva. Nu trebuie obligatoriu sa dansezi. De obicei daca vei spune: pai nu vreau sa dansez, nu stiu... altii o sa iti zica: hai ma treci pe ring; misca-te acolo cum sti tu ca nu este nicio problema (asa mi se intampla mie). Crezi ca toti care incearca sa danseze vals, tango, disco etc. iau lectii inainte? Nu le pasa pur si simplu de felul in care se misca si considera ca nu se fac de ras. O idee asa ar fi sa faci poze cu ceilalti ca sa eviti dansul big grin

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=-IlTMLEcNn8
cauta pe channelul asta vezi poate te ajuta la ceva

| freebiker a răspuns:

Daca ai un pic de principiu in tine, cand baga o manea iesi afara, cand o baga si pe a doua pleci acasa

| floryynnel explică (pentru freebiker):

Nici cand o sa fiu nas si nici la banchet nu o sa pot sta toata ziua/seara afara, trebuie sa dansez si eu manele, deci principiul cade laughing