| Shimozukushiki a întrebat:

Am si eu o problema am observat ca am matreata in cap. Cum pot scapa de ea, pana acum am folosit samponu lu fratimiu Johnson's baby. Ce sampon ar trebui sa folosesc? Am intre 11 si 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Ceasca a răspuns:

Este o diferenta intre parul tau si parul ei incearca mai multe sapioane poate unul e facut pentru structura ta. Funda?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

HS (head'n shoulders).

| Esperança a răspuns:

Head & shoulders

| Karinakari99 a răspuns:

Ştii există o grămadă de şampoane de calitate şi mulţi îţi vor recomanda diferite şi multe,iar tu nu vei ştii ce şampon să alegi. Dacă părul tău este obişnuit cu un şampon (de exemplu Johnson's Baby ) ar trebui să continui să te speli cu el că dacă îţi schimbi şamponul faci multă mătreaţă.
Eu cred că nimeni nu poate scăpa definitiv de mătreaţă,căci după ce te-ai spălat pe cap părul e frumos,mătăsos,mda şi după o săptămână sau câteva zile de la trecerea acelei dăţi (de când te-ai spălat pe cap) apare din nou mătreaţa, în cazul în care îţi speli părul o dată pe săptămână.
Deci foloseşte acelaşi şampon, părul tău s-a obişnuit cu el dacă îl schimbi vei avea mai multă mătreaţă!

| Stefanu a răspuns:

Eu folosesc Head and Shoulders, pe mine ma ajuta.

| NoChanceForUs a răspuns:

Cum adică ai între 11 și 14 ani?rolling on the floor

| bigsy a răspuns (pentru NoChanceForUs):

De ce iti batZi joc de el/ea. daca a uitat catZi ani are.eu am in clasa care nu stiu sa-si scrie numele corect...laughing))

| bigsy a răspuns:

Eu folosesc un sampon de la avon. intr-un ambalaj roz cu princess disney. nu mai am nici eu matreata. funda?

| cat212 a răspuns:

Head & shoulders. scapi sigur de matreata si are diferite caracteristici in plus happy

| trăncănici a răspuns:

Păi ăla e şamp.pentru copii! De la 6 ani, poţi folosi şampon pentru.adulţi.Uită-te-n profilul meu, că am dat puţin mai înainte un răspuns pentru. mătreaţă!

| Melyssuka a răspuns:

Eu folosesc Garnier si sampon de urzica cu balsam si nu fac nici un punct de matreatahappy.Nu folosi Wash & go fiindca produce matreata 100%. Mama mea a folosit si a avut matreata o vreme.Succes!

| Melyssuka a răspuns:

Foloseste sampon de urzica si Garnier de la el nai nici un. de matreata eu din ala folosesc si n-am matreata maicamea foloseste wash & go si are matreata deci te sfatuiesc sa nu folosesti Wash & gowinkingfundita plzhappy

| adinescu a răspuns:

Cea mai simpla, ieftina si utila metoda e sapunul cu sulf. e in farmacii cota 5 lei

| trăncănici a răspuns (pentru adinescu):

N-are rîie!

| adinescu a răspuns (pentru trăncănici):

Nu e pentru raie. informeazate e o gama intreaga, cu sulf, cu argila, propolis, si altele. nu stiu unde ai auzit tu ca e pentru raiehappy

| trăncănici a răspuns (pentru adinescu):

Nu scapi de mătreaţă cu săpun pe bază de sulf!

| Shimozukushiki explică:

Am uitat sa mentionez ca fac si inot

| mihaiii9 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema pana am descoperit samponul nizoral e cam scump dar merita.

| Jica a răspuns:

Da-te cu un pic de detergent + sare + killtox