| Danyel a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul.Merge cam 10 min si se restarteaza singur! Ce trebuie sa fac ...nu vreau sa-mi reinstalez windowsul.
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Daca se restarteaza singur inseamna ca ti-se supra incalzeste o placa. Calculatoarele au un sistem de protectie, cand o placa se spuraincalzeste si este pe punctul de a se arde pentru a evita acest lucru calculatorul se restarteaza. Identifica care placa ti-se supra incalzeste si instaleaza un cooler pe placa respectiva. Inainte de asta curata-l de praf, e posibil ca paraful sa nu lase coolerele care le ai deja sa lucreze cum trebuie

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Verifica sursa.si temperatura placii video!
*ar fi bine sa scapi numai cu reinstalarea windowsului...*

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa dai recovery. Daca nu... sterge windowsul. Alta solutie nu este.

| FoarteLetargic a răspuns:

Altceva nu e de facut. Trebuie alt windows.
Funda?happy

| Fluture a răspuns:

Buna.
Am avut si eu o problema asemanatoare si a fost de la sursa, de la curent. Dar poate fe si de la virusi. Asa ca mai bine chemi vreo cunostinta sa-ti reinstaleze windowsu' sau descarca vreun antivirus. happy si scanezi.
Multa bafta.

| AlabalaAnonim a răspuns:

Ar trebui sa duci calculatorul la un om ce se pricepe. Spune-i sa se uite la ventilator sa nu se supra-incalzeasca sau la sursa.

| myhaelamar86 a răspuns:

Daca ai curaj incearca sa te uiti in el sa vezi daca are praf pe coolere. pinkpanter a zis bine ce-a zis.

| Schizophrenic a răspuns:

Pai, prietene, tu nu prea ai de ales! Reinstaleaza windowsul. Daca nu se rezolva inseamna ca pc-ul e pe moarte. S-ar putea sa fie si de la baterie.

| iulian13 a răspuns:

Salut, iti zic eu care-i treaba 1. ori de la virusi si 2 de la sursa
acum daca nu vrei sa iti bagi windowsu bagati un antivirus happy sau daca nu te pricepi la pc cheamati un prieten sau ceva sa se uite un pic la sursa happy asa am patit si eu. bft!winking