| DaDuSH a întrebat:

Am si eu un frate, are 2 ani si mama vrea sa il invete la olita laughing si nu stie cum straight face si as vrea niste sfaturi big grin

Răspuns Câştigător
| Patry a răspuns:

Lasa-l fara pampers, o sa-l deranjeze senzatia de ud iar atunci tu poti sa-i explici ca daca vrea sa nu o mai simta trebuie sa nu mai faca pisu in chilotei, doar la wc sau la olita.sa nu te astepti la rezultate imediat, la inceput o sa-ti lase impresia ca habar n-are la ce te referi, dar el o sa inteleaga cu siguranta daca ii repeti la nesfarsit aceeasi placa. cumpara-i niste chilotei cu o figura care sa-i placa lui si spune-i: "uite, l-ai udat pe catel, pisica, ce-o fi nu-l mai uda, fa pisu la olita" si cea mai sigura metoda e puterea exemplului, arata-i, pur si simplu, la ce foloseste, asaza-te pe ea si spune-i: "uite, asa trebuie sa stai si tu sa faci pisu..." Sa iti traiasca, fratele si succes mamei tale! happy

2 răspunsuri:
| victorcucos a răspuns:

Datii ce ii place doar sa se aseze.fai gust cu biscuitul mai pe scurt.Si va functiona [mama imi facea asa cind si eu eram bebelus acum am mai crescut]