| comsacodrut a întrebat:

Am terminat de citit carte Vrajitorul din Oz.O carte foarte frumoasa plina de magie.Ce carte imi recomandati s acitesc in continuare? Si cea mai frumoasa felicitare pentru ca am citit cartea va primi funda= vot

Răspuns Câştigător
| C3L1 a răspuns:

Felicitari...si eu sunt un pasionat de lectura! Mie mi-au placut foarte mult cartile:Cainele din Baskerville(cu Sherlock Holmes), Singur pe lume, Romanul adolescentului miop, Batranul si marea si una foarte folositoare Limbajul semnelor.
Sper sa nu te superi IrinaAndreea, dar mie nu mi-a placut niciodata Harry Potter, eu sunt genul caruia ii plac cele realiste.

| comsacodrut explică (pentru C3L1):

mie-mi plac cele de aventuri!

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Felicitari pentru ca esti pasionat de lectura si vrei sa continui, putini copii din ziua de azi mai fac asa ceva. Iti recomand romanul "Pulbere de stele", apoi poti sa vezi si filmul "Stardust", care este facut dupa carte. Apoi poti sa citesti seria Harry Potter, este tot despre magie si sigur o sa-ti placa. Sunt 7 volume, deci te va tine ocupat ceva timp. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alice in tara minunilor, Heidi, Vraciu

| comsacodrut explică:

Si de magie

| maralexia34 a răspuns:

Bravo! mai rar mai gasesti copii care vor sa citeasca si sunt atat de pasionati de lectura! Iti recomad Pulbere de stele de Nail Gaiman

| namo4 a răspuns:

Oul sarpelui