| Devochka a întrebat:

Am tot auzit de nu stiu ce fantoma "Bloody Mary". Dar cine-i si cum arata?

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă din folclor despre care se spune că apare în oglindă când este invocată. Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca.Bloody Mary e un demon care iti apare in oglinda daca ii rostesti numele de 3 ori intr-o oglinda intr-o camera intunecata cu 3 lumanari aprinse. O alta legenda spune ca daca ii rostesti numele de 3 sau de mai multe ori intr-o oglinda ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda. Un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. Opoveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti.

13 răspunsuri:
| MissAvocado a răspuns:

Mee mi-a furat raspunsul doar ca l-a pus in alta ordine! eu l-am publicat mai repede

| Neah a răspuns:

@fetitzatha pfhuai ce m-ai speriat cand am vazut poza aia, jur ca era sa fac pe mine, am inchis cat de repede am putut straight face, bine, de fapt, nu era sa fac pe mine laughing, am inchis cand i-am vazut jumatate de fata...omg.

| Neah a răspuns:

@Beatrice atunci o sa mor laughing

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

este doar un film cu acea "fantoma" dar in realitate nu exista aberatie ce maiwinking

| Incarcare a răspuns:

Pai se zice ca daca mergi la 12 noaptea cu o lumanare in oglinda o vezii... e o fantoma cu sange dar nu e adevarat!winking

| Beatrice_5910 a răspuns:

Scoate filmul Bloody Mary si apoi ai sa vezihee hee

| Borgir a răspuns:

devildevildevil Slaba cam la 250-300g sarata si piperata rosie si te ameteste repededevildevildevil!

| Alexandra260 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=NAwOS7jAJP0 uitate si vei afla(e putin scary dar...:) )

| EuDarii a răspuns:

E un fel de moda! e o fantoma(chipurile) care zic toti ca apare in oglinda! si te omoara in baie! http://www.google.ro/......tp?/imgres
uiteo aici

| Mee a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca. Bloody Mary e un demon care iti apare in oglinda daca ii rostesti numele de 3 ori intr-o oglinda intr-o camera intunecata cu 3 lumanari aprinse. O alta legenda spune ca daca ii rostesti numele de 3 sau de mai multe ori intr-o oglinda ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda. Un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. Opoveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search uitate aici x_x

| NoRestForTheWicked a răspuns:

E o legenda despre o fata. Se spune ca fantoma ei apare daca ii rostesti de 3 ori nu mele in oglinda si iti "face felu" daca ai omorat la randul tau pe cineva.(Sper ca nu te-am speriat e doar legenda)Cat depre felul cum arata ma gandesc ca nu e "The next top model" dar daca afli sa ne spui si noualaughing

| Georgiana_Oana_1993 a răspuns:

Este doar o simpla legenda ..ca multe altele... daca ai observat la imaginile cu acest personaj de fiecare data apare cu alta infatisare...