| antartica a întrebat:

Am un blog. Si am o intrebare daca imi fac publicitate pe alte siteuri cum imi pun linkul lor pe blogul meu? Sau banner...ma rog ce se cere.
Folosesc wordpress.

3 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Pai cel mai simplu e sa iti promovezi tu posturile iar pentru asta recomand http://www.bagamare.ro/

| karellen a răspuns:

Linkul catre site-ul tau e una si bannerul, alta. bannerul se pun din Appearence - Theme - Widgets - Text (si in text dai paste la codul html al bannerului). apoi salvezi.
cat despre link... e simplu, il poti pune in blogroll. si cand scrii ceva poti sa faci trackback la un articol de pe blogul respectiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca doresti sa iti faci publicitate eu stiu ca trebuie sa isi puna ei pe site-urile respective bannere cu blogul tau, iar tu le platesti.
Sau e ceva gen serviciu contra serviciu? Va faceti reclama reciproc?

In orice caz, bannerele sunt niste coduri HTML din ce stiu eu, si se pun simplu. Copiezi codul respectiv in casuta unde vrei sa apara pe blog.

Succes!