| iulianh a întrebat:

Am un cires care a inceput sa se usuce.Pe tulpina acestuia s-a format clei. Ce ar putea avea si care e remediul?

Răspuns Câştigător
| gyovany95 a răspuns:

Uf. E ceva boala a copacilor care apare si la visin. In mod normal daca e ceea ce cred eu ca e o sa ii apara niste crengute uscate prinrte cele verzi care trebuiesc taiate pentru ca "Boala de foc" (mie mi-a explicat un ungur si asa se traduce exact desi nu cred ca asta e fix denumirea) sa nu se extinda si sa afecteze tot copacul. Asa stiu eu la 16 anilaughing.

2 răspunsuri:
| JustMe_8048 a răspuns:

E prea batran ciresul ce sa ii faci.Se mai usuca si el. Uda-l.

| Dacia1410Sport a răspuns:

Daca s-a format clei, inseamna ca este ranit, sau, din cauza batranetii i se "rupe" pielea si el incearca sa reparehappy