| yubireeterna a întrebat:

Am un laptop acer si am instalat win 7 ultimate dar nu imi merge netu nu ma lasa sa intru pe internet?
ce sa fac plzzz help cine stie

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce fel de net? E prin cablu? Dacă da, a fost cumva alt laptop/PC folosit cu acel cablu înainte de laptopul tău? Dacă da, după ce ți-ai reinstalat OS-ul s-a resetat adresa fizică și trebuie ori să folosești un soft să ți-o pună pe cea a primului PC/laptop folosit cu acel cablu ori să suni la firmă și să le spui să-ți accepte noua adresă dar asta s-ar putea să coste în jur de 10 lei la unii provideri.

| WiPi a răspuns:

Puneti wind XP happy

| yubireeterna explică:

E prin modem si nu gasesc creare conexiuni si alea plzzz help me

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data te duci la optiuni internet>creare conexiune noua>numele abonatului, parola(bifezi tine minte parola)>numele conexiuni ex brober conection, conectnet, etc>apoi dai conect astepti iti va aparea un mesaj browse internet now dai click si gata merge si la vista