| namnumeba a întrebat:

Am un lg kp501 si vreau sa-i resetez setarile! am cautat pe net un cod s-a restartat! dar tot face "figur" adica atunci cand ies afara la frig sau de afara in casa...cand schimb mediu! merge foarte greu touch-ul! de ce? cum as putea sa scap de aceasta problema?

3 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Ecranul LCD are acei pixeli... care la frig se fac ca si uleiul se face mai vascos daca scade temperatura.

| namnumeba explică (pentru T7uk):

Am inteles asta...si cum pot scapa de aceasta "boala" a telefonului?hee hee

| T7uk a răspuns (pentru namnumeba):

Nu poti.Toate telefoanele au ecran LCD dar unele au o izolatie mai buna.LG KP 501 este pe touchscreen si asta e iarna merge mai greu.Iar vara merge brici