| Pure.Sunshine a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film care mi-a placut foarte mult, insa nu imi aduc aminte numele. Stiu desprea acesta ca poarta acelasi nume cu volumul dupa care a fost ecranizat.
In film apar doi adolescenti a caror iubire era nemarginita. Ei fusesera impreuna de mici copii. Fata reuseste sa il convinga pe baiat sa se sinucida impreuna pentru ca iubirea lor sa nu se termine niciodata. Merg intr-un carusel(un fel de "calusei") in care aveau amandoi amintiri placute. In ultimul moment el se razgandeste, insa in lupta lor arma se descarca si fata moare. Familia ei il acuza pe iubit, insa intr-un final el reuseste sa isi dovedeasca nevinovatie si iubirea cu ajutorul jurnalului ei.
Este un film care m-a impresionat prin profunzimea sentimentelor dintre cei doi si as vrea sa il revad. Stiti cumva cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| razwann a răspuns:

The Pact
http://www.imdb.com/title/tt0327085/
a fost facut pentru TV deci cred ca o fie cam greu de gasit

1 răspuns:
| Laibar_Nicu_1998 a răspuns:

Iubire in doi