| parecare a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film horror vechi si as vrea sa'l revad dar nu imi mai aduc aminte numele. subiectul era urmatoru: un barbat primeste rolul de supraveghetor a unei case/ vile nu mai tin minte exact pe timpul iernii si trebuia sa se mute timp de nu stiu cate luni in ea impreuna cu familia. seful il avertizeaza ca inaintea lui a stat acolo un barbat care, se presupune ca din cauza izolarii si a faptului ca a petrecut ff mult timp cu aceleasi persoane, a innebunit si si-a ucis sotia, si cele doua fetite. Barbatul insa considera ca lui nu ii se va intampla asta, si se muta acolo. baietelul lui avea o putere speciala asa incat el si'a dat dinainte seama ce se petrecuse in acel hotel sau ce mai era, si chiar le vedea pe cele doua fetitze. incet incet barbatu devenise ff vilent, nu mai suporta prezenta sotiei si a copilului, si se retragea intr'un bar din acel hotel unde, desi nu era nimeni, el vedea o multime de persoane, ba chiar s-a imprietenit cu unu dintre ospatari, dandu'si apoi seama ca de fapt respectivu era chiar fostul supravechetor care isi ucisese familia si care se apoi s-a sinucis. acela ii spune ca fetitzele lui devenisera neascultatoare si chiar au indraznit sa fure o cutie de chibrituri sin asta a fost cauza pentru care el a considerat ca trebuie sa le dea o "lectie", iar sotie a avut aceeasi soarta deoarece a vrut sa le ajute. barbatul considera ca si familia lui merita o astfel de lectie, si hotaraste si ii omoare. in sfarsit urmeaza mai multe clipe de suspans cert este ca toti 3 intra intr'u fel de labirint, din care el nu mai reuseste sa iasa (fiind si ranit) si moare, salvandu'se numai sotia si baietelul lui. sper ca ati inteles ceva si ma puteti ajuta. actorul principal este foarte cunoscut si filmul este relativ vechi. mersi anticipat :**

Răspuns Câştigător
| gabriela_5355 a răspuns:

The Shining

4 răspunsuri:
| maryusik a răspuns:

Idem gabriela big grin

| Jolley a răspuns:

Oglinzi malefice?

| jojo_2491 a răspuns:

Filmul se numeste "stralucirea", cu jack nicholson in rolul principal.in engleza"the shining".

| parecare explică:

Da gabriela asta era, mersi mult :**