| NothingImportant200 a întrebat:

Am vazut la hi5 ca la mai multe poze, la commuri scria "Own"... ce inseamna asta?thinking

Răspuns Câştigător
| D33utzu a răspuns:

Pai ceva in genul.sa-ti dau un exemplu. tu ai o poza si eu zic "own" atunci tu la hi5 stii ca poti scrie o descrie ...eee dupa ce sc o descriere daca vrei scrii :own" si numele la care a zis primul own..."own andreea".happy Sper sa te ajute happy

2 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna own adica poza eu place cuiva in mod special ca si cm ar fi a persoanei respective

scrie own si numele unei persoane:*

bafta

| Danny a răspuns:

Own - (lb. eng.) a tine, a detine, a avea in posesie
Insa in engleza informala inseamna - ne-ai dat pe spate (si nu numai, eu tu el etc...) deci, cam inseamna: Cu asta ne-ai dat gata
Cel putin eu asa stiu. big grin