| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi vreo problemă dacă aş închiria o cameră de hotel de o singură persoană cu o prietenă şi să stăm împreună? Adică aşa am ieşi mult mai ieftin.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iesiti un pic mai ieftin. adica cativa lei

si da, ar fi o problemea, daca tu platesti pentru o persoana si stati doua... e ca si cum o persoana ar vrea sa stea fara sa plateasca

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dacă te prinde hotelierul are tot dreptul să vă trimită pe loc la plimbare.
Și de ce să vă chinuiți, dacă o cameră dublă costă și mai puțin de 100 de lei pe noapte, ce mama naibii de economie poți face?!?

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, nu prea există camere de o persoană. De obicei sunt aceleași camere, numai că dacă stai singur plătești ceva mai puțin decât dacă stau doi. Dar în niciun caz nu este mult mai ieftin (reducerea rezultă din câteva consumabile in minus: sampon, săpun, hârtie igienică, apă calda, etc, deci este vorba despre o suma modică).

În al doilea rând, mai mult ca sigur cineva o să observe că au intrat două persoane, mai ales dacă tu specifici că vei fi singură și vrei să plătești mai puțin.

Industria hotelieră este aici de mult timp și au învățat mult mai multe șmecherii decât îți poți imagina tu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da, platiti amandoi pentru o singura persoana. E mai rezonabil.

| octav005 a răspuns:

Nu cred ca exista camera de o singura persoana.
eventual camera cu doua paturi separate. sa stea fiecare separat. s-au camera cu un pat dublu

| neprihanitul a răspuns:

Doar cu conditia sa faceti sex cat timp stati in camera!