| Alecu_Stefan_2000 a întrebat:

Eu doresc ca să închiriez o cameră de hotel pentru mine și prietena mea. Problema este că eu am 16 ani, iar ea 17, iar din câte am citit, cică numai de la 18 ani încolo poți închiria o cameră de hotel/pensiune.

Chiar nu există nicio metodă prin care să putem închiria respectiva cameră? Dacă există, de ce aș avea nevoie?

Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Camera poate fii inchiriata de unul din parintii vostrii, sau de un prieten sau ruda cu varsta de peste 18 ani.
Din pacate, legea este lege si se aplica tututor minorilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea exista nicio metoda decat sa fie un adult cu voi.
Si un hotel serios nu se risca cu 50 lei pe sub mana cum iti recomanda unii pe aici

| BuLaNNNeL a răspuns:

50 de lei pe sub mână lu tanti de la birou si s-a rezolvat. Dar merge si prin vreun șantier, pădure (șmecherie maximă la natura, doar atat iti zic) laughing sau e pretentioasa fata?

| UsualBoy a răspuns:

Sfat: Caută persoane care au camere de închiriat!winking

| Vladalexandru97 a răspuns:

Avand in vedere ca sunteti minori si nu aveti dreptul sau consimtamantul de a avea anumite realti intime,pentru ce ati trebuie o camera la hotel? nu aveti unde sa jucati carti? sau nu aveti unde vedea un film?winking, dar daca totusi si totusi, vreti sa incercati prima parte, felicitari exista o alternativa, in 3 pasi :1 ia prezervative .2.asteapta sa se faca 12 noaptea 3.gaseste un parcwinking

| suntserios a răspuns (pentru Vladalexandru97):

De cand nu au minorii de 16 si 17 ani dreptul sa faca sex? Pe bune, de unde ai scos-o pe asta?

| Vladalexandru97 a răspuns (pentru suntserios):

Nu am zis ca nu pot, dar teoretic nu ar avea din punct de vedere etic, pentru asta exista acea limita de 18 ani nu?, sau presupun ca tie ti-ar conveni ca fica ta la 15-16 ani sa i-si inceapa atunci viata sexuala? nu cred.