| Liviucu a întrebat:

Are idee cineva, preturile de pe cataloagele EXIMTUR... sunt totalul la TOATE CELE 5 NOPTI sau sunt preturile per seara? Eu vreau sa ajung la Hotel VEGA 5* (pag. 73) in august si spune acolo ca ar costa 2300 de lei pentru 5 nopti de persoana. Acuma, tind sa cred ca e 2300 de noapte si nicidecum totalul celor 5 zile pentru ca daca impartim 2300 la 5 ne iese foarte putin pe zi. Ori, cand nu e vara, cazarea la ei e foarte scumpa si nicidecum nu cred ca in august poate ajunge atat de ieftin. (doar 460 de lei pe noapte)

Poate e cineva dragut sa ma ajute ca nimeni nu stie din lista mea de mess. Multumesc!

Link catalog: http://www.eximtur.ro/......202013.pdf

Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

E pret pe sejur 100%. Si preturile sunt cele reale, in jur de 460 de lei de persoana pe noapte nu mi se pare asa de putinhappy

| Liviucu explică (pentru Smileygirl23):

Heh, lasa ca le-am trimis email si mi-au facut oferta. Intr-adevar e 46 de milioane pentru doua persoane. Si cum sa nu merite? E hotelul meu preferat, sigur voi ajunge acolo candva. Tu intra sa vezi ce ai pentru 100 de euro pe noapte si apoi vorbim. Amabilitate impecabila, mancare GATITA berechet in sistem "bufet suedez", internet, plaja privata foarte curata cu umbrelute de paie din copaci dinaia tropicali, piscina foarte moderna, ai salon cosmetic unde iti poate face ceva facial inclus in pret, ai sauna, ai jacuzzi, ai sala de forta... Plus, niste camere exceptionale...

Iar de concerte sau petrecerile de acolo? Nu mai zic...

Intra si convinge-te si singurica: http://hotelvega.ro

| Smileygirl23 a răspuns (pentru Liviucu):

Sunt convinsa ca hotelul e frumos ofertele sunt pline de chestii "extra" dar pentru Romania tot mi se pare mult. Am fost in diferite parti prin lume si la 1000, 1000 si ceva de euro ai tot asa, hotel de 5 stele, cu servire impecabila, complex imens, o gramada de chestii extra + avion charter +preluare de la aeroport. De asta zic, comparativ cu tursimul ireprosabil practicat de celelalte tari care chiar stiu ce fac, Romania lasa de dorit, dar totusi mentine aceleasi preturihappy

| Liviucu explică (pentru Smileygirl23):

Da, ai dreptate, dar 2300 de RON nu sunt 1000 de euro... Sau tu spui de 1000 pentru 2 persoane.